Dobré ráno: Extrémizmus Robertovi Ficovi vychádza

Ako bývalý premiér a jeho extrémistická rétorika zabrali.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Vypočujte si podcast

Nie pred tak dávnym časom sme hovorili prinajmenšom o politickom konci Roberta Fica, špekulovali sme, či sa k nemu blíži policajné vyšetrovanie a aká je jeho budúcnosť.

No zdá sa, že Robert Fico a jeho ľudia chytili druhý dych. Vojna v polícii sa prikláňa skôr na ich stranu, prepad preferencií sa nielenže zastavil, ale zdá sa, že extrémisti spoločne posilňujú a sci-fi už úplne nie je ani predstava, že Fico by mohol viesť v prieskumoch politických preferencií.

Čo sa teda stalo a čo sa diať bude? Tomáš Prokopčák sa pýta Petra Tkačenka.

Zdroj zvukov: FB Robert Fico

Krátky prehľad správ

Inšpekcia ministerstva vnútra mala včera zadržať policajtov z tímu Očistec, ktorí vyšetrovali kauzy bodorovcov a mocných s presahom na politiku. Minister vnútra povedal, že to považuje za zastrašovanie a že rastie jeho presvedčenie o špinavých hrách v pozadí. Veronika Remišová kritizoval priamo bratislavskú krajskú prokuratúru, ktorá podľa nej koná zvláštne a ide proti celému trestnému systému.

Poslanci chceli k týmto krokom inšpekcie zvolať mimoriadny branno-bezpečnostný výbor. Pozvať si pôvodne plánovali povereného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholtza, ktorý mal vysvetliť, čo sa to medzi policajtmi deje. Včera poobede však policajná inšpekcia zadržala aj svojho šéfa Scholtza. Pokyn na jeho zatknutie vydal podľa denníka N prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo.

Zajímavost :  Depozitář cenných papírů se vrací. Umožní najít akcie z kupónovky bez prostředníků

Pápež František odkázal kňazom a biskupom, aby ľudí formovali k slobode a nie k rigidnej religiozite. Cirkev má byť pokorná, nemá podliehať pokušeniam nádhery a svetskej veľkoleposti a kňazi by nemali dlho rozprávať. Ich kázeň by nemala trvať viac ako desať až pätnásť minút.

Svetové média opisujú návštevu pápeža na Slovensku ako cestu, počas ktorej sa vymedzil voči Orbánovi a rozumie si s Čaputovou, čím vysiela signál. Pápež tiež dal najavo, že nesúhlasí s nacionalistico-populistickým zameraním maďarského premiéra.

Severná Kórea zrejme otestovala novú raketu dlhého doletu, ktorá je schopná zasiahnuť väčšinu Japonska. Diktatúra pritom dokáže vyvíjať nové zbrane aj v čase, keď väčšina ľudí v nej hladuje. Analytici pritom zdôrazňujú, že nová zbraň by mohla niesť aj jadrovú hlavicu.

Zajímavost :  Miliardová státní dražba se blíží. K mání je pražský Palác Broadway

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO