Dobré ráno: Heger je ráznejší, ale len voči Ficovi

Heger chce mať nový štýl, má to však koaličné hranice.

Načítavam… Premiér Heger mení štýl, no má to limity (12. 4. 2022)“

Eduard Heger sa premiérom stať neplánoval. Po roku v úrade musel upokojovať žabomyšie koaličné konflikty, manažovať musel naplno rozbehnutú pandémiu, a teraz, v polčase tejto vlády, má za hranicami vojenský konflikt.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Po návrate z Kyjeva sa rozprával aj s reportérmi denníka SME Michalom Katuškom a Danielou Hajčákovou.

Zdroj zvukov: Eduard Heger – Facebook, SME

Krátky prehľad správ

Podnikateľka Jana Rovčaninová z kauzy Mýtnik dostala pre machinácie pri verejnom obstarávaní trojročnú podmienku, pokutu 20-tisíc eur a šesťročný zákaz podnikať. Rovčaninová sa priznala, sudkyňa v pondelok schválila dohodu o vine a treste.

Predseda ĽSNS Marian Kotleba si chce ďalej uplatňovať poslanecký mandát. Po tom, čo ho minulý týždeň právoplatne odsúdili za nacistickú symboliku na šekoch pre rodiny v núdzi, mu zaniká mandát. Odvoláva sa na Ústavu, kde sa v súvislosti so stratou mandátu hovorí aj o podmienečnom odložení výkonu trestu. Kancelária Národnej rady ešte nedostala rozsudok v písomnej podobe.

Poslanec Ján Benčík podal trestné oznámenie na presedu Smeru Roberta Fica. Podľa Benčíka mohol Fico ohroziť vojakov či železničiarov, ktorí sa podieľali na presune systému S-300, keďže dopredu na svojich sociálnych sieťach zverejnil, že Slovensko presúva systém na Ukrajinu.

Obhajcovia podnikateľa Miroslava Výboha obvineného v rámci akcie Mýtnik požiadajú o zrušenie vydaného medzinárodného a európskeho zatykača. Výboh má nového advokáta, je ním bývalý minister vnútra za Smer Robert Kaliňák. Podnikateľ sa nachádza v Dubaji, obvinenia z úplatkov odmieta.

Odporúčanie

Už vo štvrtok 14. apríla má vernisáž v Dot Gallery v Jurkovičovej teplárni slovenská umelkyňa Ivana Šáteková. Sviatočné predstieranie Ivany šátekovej si môžete prísť pozrieť o 18:00 do Jurkovičovej teplárne.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na [email protected] sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Celý článek zde |