Dobré ráno: Násilie u detí odsúdime ľahko, svoje vlastné prehliadame

Rozhovor s členom krízového tímu.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Návrat do školských lavíc má v týchto dňoch veľmi trpkú príchuť. Prípad detského násilia z Miloslavova pobúril veľa ľudí, vrátane politikov.

Popri trestnoprávnej dohre má útok na 11-ročné dievča aj celospoločenský vývoj v podobe celonárodného hnevu, ktorý je vlastne tiež iba inou formou násilia.

Čo deti na oboch stranách potrebujú, kde sa to v nich berie a čo sa vlastne pokazilo?

O téme sa Nikola Šuliková Bajánová rozpráva s riaditeľom organizácie IPčko Marekom Madrom, ktorý je súčasťou krízového tímu starajúceho sa o zasiahnutú komunitu v Miloslavove.

Krátky prehľad správ

Srbský tenista Novak Djokovič môže vstúpiť do Austrálie. V pondelok uspel na súde s odvolaním po tom, ako mu minulý týždeň úrady na letisku v Melbourne zrušili vízum. Austrálske médiá v pondelok informovali, že tenistu napriek tomu môže stále vyhostiť minister pre migráciu.

Situácia v Kazachstane je podľa tamojšieho bezpečnostného výboru pod kontrolou a stabilizovaná. V meste Almaty, ktoré bolo minulý týždeň ohniskom nepokojov a protivládnych demonštrácií, sa začalo rozoberanie barikád. Pri protestoch bolo podľa ministerstva vnútra zatknutých takmer 8000 ľudí, o život ich malo prísť viac ako 160.

Vláda uvoľnila podmienky pre hromadné podujatia. Konať by sa mali v režime OP, čiže pre tých ktorí sú očkovaní alebo prekonali ochorenie COVID-19. Pre nízkorizikové podujatia odporúča maximálne 100 osôb alebo naplnenie 50 percent kapacity.

Poslanec a exminister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský sa rozhodol po takmer desiatich rokoch odísť z klubu OľaNO. Hovorí, že stratil nádej, že korupcii sa postaví hnutie čestne na všetkých frontoch. Informáciu priniesol Denník N.

Dom odborov, známy ako Istropolis, na Trnavskom mýte v Bratislave zbúrajú. Developer Immocap, ktorý tu vybuduje projekt Nový Istropolis, už má k dispozícii od bratislavskej mestskej časti Nové Mesto právoplatné rozhodnutie o odstránení existujúceho objektu.

Odporúčanie

Ak máte problém, alebo sa potrebujete o násilí poradiť, môžete tak urobiť na Ipčko.sk, Linke pomoci pre mladých ľudí, Krízovej linke pomoci 0800 500 333, Linke detskej istoty 116 111, a Linke detskej dôvery 0907 401 749.

Celý článek zde |