Dobré ráno: Povinné očkovanie je jediná cesta z pandémie

Vláda by mala dnes rozhodnúť o lockdowne.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Vypočujte si podcast

Prehrávame boj s pandémiou, sme najhorší na svete v počte novonakazených ľudí na milión obyvateľov, povedala prezidentka Zuzana Čaputová po návšteve Ružinovskej nemocnice.

Vyzvala vládu na prijatie tvrdého lockdownu, naň apeluje aj minister zdravotníctva. Zdá sa však, že ochota v koalícii prijať nepopulárne opatrenia pokrivkáva a veľmi pripomína situáciu spred roka, kedy sme druhú vlnu nezastavili včas.

Prečo vláda váha a ako budú vyzerať tohtoročné Vianoce?

Jana Maťková sa pýtala zástupcu šéfredaktorky denníka SME Jakuba Fila.

Zdroj zvukov: TASR

Krátky prehľad správ

Špeciálna prokuratúra podala obžalobu na oligarchu Miroslava Výboha. Ide o trestný čin korupcie. Informoval o tom Denník N. Výboh je aktuálne na úteku

Polícia od pondelka zintenzívnila kontroly protipandemických opatrení. Zameriavajú sa najmä na vstupy do nákupných stredísk, reštaurácii a obchodov. Od začiatku roka polícia zaznamenala vyše 67-tisíc priestupkov nedodržiavania opatrení.

Vedenie Slovenskej akadémie vied sa dištancovalo od výrokov Ľuboša Blahu na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej. Jeho vyjadrenia podľa SAV nespĺňajú ani základné požiadavky slušnosti ani správanie člena akademickej obce. Blaha má v SAV čiastočný uväzok.

Štátne železnice nakúpili rádiostanice do lokomotív od firmy, v ktorej ešte vlani pôsobila švagriná ministra dopravy Andreja Doležala. Upozorňuje na to Nadácia Zastavme korupciu s tým, že rádiostanice sú štvornásobne drahšie ako bežná cena.

Odporúčanie

Dnes mám pre vás podcastový tip z našej produkcie – už s treťou sériou vychádza Klímapodcast . Podcast, ktorý sa venuje klimatickej zmene a jej dosahom na naše životy, prírodu, planétu.

V prvom dieli sa moja kolegyňa Katarína Kozinková rozpráva s Gabrielou Fisherovou, hlavnou klimatickou vyjednávačkou, o výsledkoch konferencie COP26 v Glasgowe. Klímapodcast bude vychádzať v stredu a nájdete ho vo vašej obľúbenej podcastovej aplikácii.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na [email protected] sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO