Dobré ráno: V jedálni sa rozprávame cez plexisklo, hovorí strelkyňa Rehák Štefečeková

32. letné olympijské hry budú bez divákov.

Vypočujte si podcast

Počúvajte na Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes sa začínajú letné olympijské hry, ktoré hostí japonské mesto Tokio. Pôvodne sa mali konať už v lete 2020, no pre pandémiu Covidu-19 ich presunuli o rok, naďalej však nesú názov Tokio 2020.

Olympiáda bude trvať do 8. augusta, väčšina sveta si ju však bude môcť pozrieť len v televízii či online, pretože súťaže pod piatimi kruhmi budú prvýkrát v histórií bez fanúšikov na tribúnach.

Slovensko na ňu vyslalo historicky najmenšiu výpravu, v ktorej je 41 športovcov a športovkýň. Vlajkonosičmi budú na piatkovom otváracom ceremoniáli vodný slalomár Matej Beňuš a strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková.

Zajímavost :  Aplikácia poslala státisíce Britov do karantény, výpadok cítia obchody aj nemocnice

A práve s našou najúspešnejšou olympioničkou sa rozprávala moderátorka Kristína Paholík Hamárová.

Zdroj zvukov: TASR

Krátky prehľad správ

Šéf inšpekcie MV Peter Scholtz dočasne odstavil Dianu Santusovú , vedúcu tímu, ktorý sa zaoberal prešetrovaním NAKA. Strana Smer chce preto opätovne navrhnúť odvolávanie ministra vnútra Mikulca.

Národná kriminálna agentúra zadržala sudcu Najvyššieho súdu Jozefa Milučkého. Podozrivý je z korupcie.

Zajímavost :  Demonštranti sa pokúsili dostať do parlamentu, polícia použila slzný plyn

Tatranský národný park podá podnet na inšpekciu životného prostredia na poslankyňu Romanu Tabák. Tá zverejnila na sociálnych sieťach fotku ako sa kúpe v horskom potoku, kde platí najprísnejší stupeň ochrany.

Nová štúdia v akademickom časopise New England Journal of Medicine dokázala , že vakcíny Pfizer a Astra Zeneca sú proti delta variantu takmer rovnako účinné ako proti tomu pôvodnému. Čínski vedci zároveň potvrdili, že delta je najnákazlivejší variant na svete. Má tisíckrát väčšiu vírusovú nálož a šíri sa približne dva až trikrát rýchlejšie ako ten pôvodný.

Rozsiahle záplavy v Číne si už vyžiadali najmenej 33 obetí. V provincii Che-nan evakuovali najmenej 370 tisíc obyvateľov.

Odporúčanie

Dnes vám odporúčam pozrieť si priamy prenos z otváracieho ceremoniálu 32. olympijských hier v Tokiu, ktorý bude o 13.00 hodine vysielať verejnoprávna RTVS. Hry by mal otvoriť japonský cisár tradičnou slovnou formulkou. Ak chcete mať prehľad o programe olympijských hier, sledujte aj náš partnerský web sportnet.sk, kde budú naši kolegovia robiť minútu po minúte z podujatia.

Zajímavost :  Trumpova zeď dál rozděluje Američany. K jejímu zrušení vyzvalo i UNESCO

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO