Dobré ráno: Vojenskí tajní draho nakupovali, peniaze končili u Gučíka a Kohúta

Polícia hovorí o škode 74 miliónov eur.

Načítavam… Vojenské spravodajstvo mali tunelovať vlastní. A Gučík (20. 9. 2023)“

Funkcionári vojenského spravodajstva vrátane riaditeľov, exprezident Slovenského zväzu ľadového hokeja a aj podnikateľ Michal Gučík – 16 osôb a dve firmy sú obvinené z manipulácie nákupov vo vojenskom spravodajstve.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

K rozkrádaniu desiatok miliónov eur malo podľa polície dôjsť v rokoch 2013 až 2020, keď bol premiérom Robert Fico. Ide tak o ďalšiu veľkú zatýkaciu akciu krátko pred voľbami, polícia však odmieta, že by išlo o plánované načasovanie.

Viac sa o kauze porozprávala v podcaste Dobré ráno Jana Maťková s Michalom Katuškom, redaktorom domácej redakcie denníka SME.

Zdroj zvukov: TA3

Krátky prehľad správ

Parlament opäť nebol uznášaniaschopný a nemohol tak otvoriť mimoriadnu schôdzu ku kontrole hraníc s Maďarskom. Z potrebných minimálne 76 poslancov sa prezentovalo len 70 z nich. Ďalší pokus príde dnes o 9:00.

Miliardár Elon Musk naznačil, že chce spoplatniť všetkým užívateľom prístup k sociálnej sieti X, predtým známej ako Twitter. Je to podľa neho jediná možnosť, ako sa zbaviť takzvaných botov a taktiež falošných účtov na tejto sieti.

Maďarsko naznačuje, že tak skoro nemusí rozhodnúť o členstve Švédska v NATO. Dôvodom sú najmä politické rozpory a najnovšie aj video z roku 2019 kritizujúce stav maďarskej demokracie.

Azerbajdžan včera porušil prímerie s Arménskom a podnikol raketové a delostrelecké útoky na Náhorný Karabach. Pod intenzívnou paľbou bolo administratívne stredisko Stepanakert aj ďalšie mestá a dediny.

Od mája zomrelo v deviatich utečeneckých táboroch v Sudáne v dôsledku osýpok a podvýživy viac ako 1 200 detí. Detský fond OSN vyjadril obavy, že tisíckam novorodencom hrozí smrť do konca tohto roka.

Odporúčanie

Zaujímajú vás novinky a trendy v popkultúre? Podcast Into It od magazínu Vulture by mohol byť práve pre vás. Ale nepredstavujte si ho ako ľahké štebotanie o nových pesničkách Beyoncé. Práve naopak.

Moderátor Sam Sanders spolu so svojimi hosťami a hostkami kriticky rozoberajú témy, ktoré aktuálne túto scénu pália – obťažovanie herečiek na filmovom pľaci, problémy s copyrightom, enormne vysoké ceny lístkov za koncert či nástup umelej inteligencie v kultúrnom priemysle. Podcast Into It vychádza dvakrát do týždňa a nájdete ho vo všetkých podcastových aplikáciách.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Pravidelné podcasty:

Minisérie:

Partnerské podcasty:

Archív:

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na [email protected], pošleme vám cenovú ponuku.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO