Dogecoin je stále častěji spojován s terorismem a materiály o sexuálním zneužívání dětí, ukazuje výzkum

Dogecoin, oblíbená kryptoměna Elona Muska, je nyní podle nové analýzy využíván k většímu počtu nezákonných činů. Hodnota a popularita tokenu v posledních měsících dramaticky vzrostla.

Dogecoin se používá při závažných trestných činech

Autor výzkumu, analytická společnost Elliptic, tvrdí, že objevil důkaz, že slavnou meme minci využívají zločinci jako platidlo za nezákonnou činnost v hodnotě milionů dolarů.

Dogecoin, který byl založen jako “vtip”, je podle analýzy společnosti Elliptic stále častěji spojován s nezákonným jednáním, jako je financování terorismu, Ponziho schémata a dokonce i znepokojivější materiály týkající se sexuálního zneužívání dětí.

Dogecoin napomáhal asi 50 významným zločinům. Mezi významné zločiny patří Ponziho schéma Plus Token, v jehož důsledku čínská policie zabavila dogecoin v hodnotě více než 20 milionů dolarů, a podezření na krádež dogecoinu v hodnotě 119 milionů dolarů v souvislosti s tureckým Ponziho schématem v loňském roce.

Izraelský Národní úřad pro boj proti financování terorismu vydal v loňském roce příkaz k zabavení řady kryptoadres, u nichž existuje podezření, že jsou pod kontrolou teroristické organizace Hamas nebo jsou jinak využívány k činnosti související s terorismem.

Podle studie byly mezi kryptoadresami i peněženky obsahující 40 235 dolarů v DOGE.

Pokud jde o darknet, mince je přijímána na řadě tržišť, jako je Just-Kill, které ověřuje ukradené kreditní karty, Archetype, které se zaměřuje na prodej nelegálních drog, a další, která usnadňují nelegální nákup a prodej střelných zbraní a kradených komodit.

Kryptoměna, kterou si vybírají extremisté a hackeři

Společnost Elliptic uvedla, že dogecoin využívaly krajně pravicové extremistické organizace, které se ke kryptoměnám obracejí v případech, kdy jim je zakázáno využívat standardní finanční zdroje.

Řada krajně pravicových organizací využívala dogecoin k získávání darů, včetně krajně pravicového webu Infowars, který doposud vybral v dogecoinu přes 1700 dolarů.

Podle odborníků je mince využívána také k šíření malwaru, jako je Cliptomaner, který sabotuje počítače k nevybíravému dolování kryptoměn. Tento software, který krade několik kryptoaktiv, včetně DOGE, získal 29 000 dolarů.

Dogecoin, který Musk v posledních měsících hojně podporoval, je v současnosti desátou největší kryptoměnou z hlediska tržní hodnoty, která přesáhla 8 miliard dolarů. Nejbohatší muž světa v neděli uvedl, že populární meme coin stále podporuje a pořizuje.

Mezitím, i když je tato kryptoměna používána k nelegálním operacím, je nahlášené množství zanedbatelné ve srovnání s její celkovou hodnotou, která i přes pokles přesahuje 8 353 034 906 dolarů, ukazují údaje CoinMarketCap.

Závěr

Je dost možné, že se k této aktivitě schyluje právě proto, že se jedná o DOGE. Nicméně to nevrhá úplně přívětivě světlo. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |