Dovolenkáři ucpali dálnice ve Francii a Německu, kolona se táhla 22 kilometrů

Na řadě evropských dálnic se od pátku v souvislosti s dovolenými tvoří dlouhé kolony. V sobotu v poledne měly kolony aut jen ve Francii celkem v součtu  přes 800 kilometrů, spočítala agentura DPA. Nejhorší byla situace na francouzských dálnicích směřujících ke Středozemnímu moři a k pobřeží Atlantského oceánu. Na dálnici A8 mezi Mnichovem a Salzburgem stála vozidla v délce 22 kilometrů.

Na dálnici A7, která vede na jih údolím Rhony, museli řidiči podle operátora Vinci při cestě z Lyonu do Orange počítat s pěti hodinami jízdy místo obvyklé hodiny a půl.

Víkend na přelomu července a srpna je tradičně na francouzských silnicích velmi rušný. Dnešní poledne ale bylo o něco klidnější než poslední červencová sobota loňského roku, kdy kolony ve Francii dosahovaly v součtu 1000 kilometrů.

Dopravní zácpy jsou hlášeny také z Německa. Přispěl k tomu i fakt, že v posledních dvou německých spolkových zemích, Bádensku-Württembersku a Bavorsku, začaly v pátek odpoledne letní prázdniny. „Avizované dopravní zácpy jsou tady,“ uvedl v sobotu mluvčí německého autoklubu ADAC.

Podle autoklubu byla špatná situace mimo jiné na dálnici A1 mezi Brémami a Lübeckem, kde se kolona táhla v délce dvaceti kilometrů. Na dálnici A8 mezi Mnichovem a Salzburgem stála vozidla v délce 22 kilometrů.

Pomalá doprava je hlášena i z dálnice A7 ve směru na Hamburk. Na dálnici A24 mezi obcemi Kremmen a Neuruppin se vytvořila 19kilometrová fronta, sdělil mluvčí ADAC. „Především v sobotu dopoledne a v neděli odpoledne je na silnicích hodně aut,“ řekl. Řidiči by se podle něj proto měli snažit naplánovat si cestu na brzké ráno, anebo volit alternativní trasy.

Celý článek zde