Dubaj si připsala další rekord. Turisty láká na „nekonečný“ bazén s výhledem na město z výšky dvou set metrů

Dubaj si připsala další rekord. Turisty láká na „nekonečný“ bazén s výhledem na město z výšky dvou set metrů

Zdroj: AURA Skypool Lounge
  • 360stupňový bazén Aura Skypool najdou návštěvníci Dubaje v 50. patře budovy Palm Tower

  • Nechybí ani 750 metrů čtverečních terasy s lehátky a barem. To vše ve výšce 200 metrů s výhledem na další dominanty města

  • Za celodenní rezervaci zájemci zaplatí 163 dolarů, ranní návštěva stojí zhruba čtyřikrát méně

V Dubaji se z překonávání světových rekordů stalo něco jako sběratelství. Nejdražší, nejvyšší, největší – takové přívlastky má hned několik staveb ve městě, které za poslední tři dekády doslova vyrostlo z pouště. Na seznam všech „nej“ si metropole Spojených arabských emirátů může nově připsat další položku.

V rezidenční a hotelové budově Palm Tower od developerské společnosti Nakheel byl právě otevřen první a zároveň nejvýše položený „nekonečný“ bazén na světě. Nese název Aura Skypool a nachází se v 50. patře, tedy ve výšce 200 metrů. Jeho součástí je 750 metrů čtverečních terasy, která nabízí úchvatný výhled na okolní městské panorama.

Návštěvníky neodradí přemrštěný ceník

Součástí „ostrova v oblacích“, jak se luxusnímu 360stupňovému bazénu přezdívá, je také salonek plný VIP lehátek a bar. Zájemci, kteří by si chtěli přepychové prostoru užít, mají možnost zarezervovat místo na čas východu a západu slunce.

Pro návštěvníky, jež se chtějí zdržet déle, jsou k dispozici i celodenní vstupenky. Ranní návštěva v nejnižší sazbě vyjde na 46 dolarů (zhruba 1040 korun). Za delší zážitek si pak zájemci připlatí přibližně čtyřikrát tolik. V cenně 163 dolarů (asi 3670 korun) je však i volný přístup do celého areálu.

Nově otevřený „nekonečný“ bazén naskýtá výhled na ty nejkrásnější stavby Dubaje. Zdroj: AURA Skypool Lounge

„Aura Skypool se skutečně nepodobá žádné jiné destinaci ve Spojených arabských emirátech ani na světě,“ uvedl minulý měsíc v prohlášení Antonio Gonzalez, generální ředitel společnosti Sunset Hospitality, která stojí za realizací celého projektu.

„Bazén umožňuje výhled na některé z nejznámějších památek světa, od uměle vytvořeného ostrova Palm Jumeirah – který letos slaví 20 let od svého vybudování – přes Burdž al-Arab, největší mrakodrap planety Burdž Chalífa a nebo Dubajské oko (Ain Dubai). To vše si návštěvník užije v jednom pohledu,“ dodal Gonzalez.

Atrakce vysoko nad zemí, ale i hluboko pod vodou

Otevření Aura Skypool přišlo několik měsíců poté, co byla v 52. patře (240 metrů) budovy otevřena vyhlídka The View at The Palm. Začátkem letošního roku se ale do Guinessovy knihy rekordů dostala Dubaj díky jiné vodní atrakci, a sice koupališti uvnitř hotelu Address Beach Resort v městské čtvrti Jumeirah Gate. Nachází se v 77. patře budovy, konkrétně 293,9 metru nad zemí.

Na rozdíl od Aura Skypool je tento bazén přístupný pouze hotelovým hostům starším 21 let. Výhled na něj si však mohou dopřát i strávníci, kteří si zarezervují stůl ve střešní restauraci Zeta Seventy Seven. Ta se nachází přímo naproti bazénu.

Další odvážný megaprojekt Dubaje. U pobřeží Perského zálivu vyroste pět set kilometrů čtverečních korálového útesu

V nedávné době se Dubaj pochlubila i projekty, jež turisté nenajdou ve výšce, ale naopak několik metrů pod mořskou hladinou. Do Guinessovy knihy rekordů se zapsala vytvořením nejhlubší podvodní atrakce světa.

Během následujících čtyř let by také mělo u pobřeží Perského zálivu vyrůst 500 kilometrů čtverečních uměle vytvořených korálových útesů. A aby toho nebylo málo, návštěvníci „Perly zálivu“ se nově mohou svézt na největším ruském kole světa, které se tyčí do výšky 250 metrů.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO