Edward Snowden: CBDC je zvrácenost

Americký disident, bývalý člen bezpečnostních služeb a whistleblower Edward Snowden ve svém nedávném příspěvku prohlásil, že CBDC je zcela odlišná od soukromých digitálních aktiv. Co dalšího prohlásil o digitálních měnách vydaných centrální bankou?

Snowden o centrálních digitálních měnách

Americký informátor Edward Snowden před nedávnem kritizoval potenciální dopad CBDC na finanční svět. Dle jeho slov označil digitální měny vydané centrální bankou za zvrácenost kryptoměn a kryptofašistickou měnu, protože mohou vládám poskytnout velkou moc a ponechat méně svobody.

Snowden se ostře staví proti případným využití CBDC. Ve svém blogu nazvané „Vaše peníze a váš život“ vysvětlil:

„CBDC není to, co vám může říkat Wikipedie, digitální dolar. Koneckonců, většina dolarů je již digitálních, existují nikoli jako něco složeného ve vaší peněžence, ale jako záznam v databázi banky, věrně požadovaný a vykreslený pod sklem vašeho telefonu.“

Snowden také dodal, že spuštění finančního nástroje by postavilo vlády po celém světě do centra každé transakce, což znamená menší vlastnictví peněz od běžné populace, a tedy i menší svobodu. Snowden vysvětlil hlavní nevýhody CBDC.

„CBDC je perverze kryptoměn, nebo alespoň základních principů a protokolů kryptoměny – kryptofašistické měny.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 654 USD dle KMC.

Zajímavost :  25.10.21 Technická analýza BTC/USD – objevil se významný obratový signál

Závěr

Podle posledních výzkumů téměř veškeré centrální banky po celém světě pracují nebo navrhují vlastní koncept digitální měny. Podle Snowdena by se CBDC mohlo proměnit v rukách vlády jako zbraň, která bude kontrolovat životy lidí. Celý článek Edwarda Snowdena si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Zajímavost :  Estonský regulátor chce zrušit všechny licence vydané kryptoburzám

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO