Elon Musk o tom, proč je v některých případech mnohem lepší Dogecoin než Bitcoin

Dogecoin 1 – Bitcoin 0

Musk vysvětlil, že transakce za pomoci dogeoinu jsou dokončeny za 60 sekund, zatímco transakce s bitcoinem trvá přibližně 10 minut. Podle Muska už toto stačí k tomu, aby bylo možné meme coin považovat za lepší platební systém. Pomáhá mu zřejmě i to, že má „veselejší“ komunitu:

„Upřímně řečeno, Doge podporuji hlavně proto, že si myslím, že Doge má memy a psy a zdá se, že má smysl pro humor a nebere se příliš vážně. Myslím, že  i když Doge byl navržen jen jako taková směšná měna pro vtip, skutečná celková schopnost transakcí Doge je mnohem vyšší než bitcoin.“

Dále zdůraznil, že inflační faktor dogecoinu, který umožňuje vytvořit ročně 5 miliard mincí, může být v dlouhodobém horizontu lepší, než použití bitcoinu jako transakční měny, kde je jeho maximální nabídka pevně stanovena na 21 milionů BTC.

 „Skutečnost, že se ročně vytvoří 5 miliard dolarů, je ve skutečnosti dobrá pro jeho využití jako transakční měny“

Jednou z nevýhod deflace je, že podporuje hromadění, protože vnímaná reálná hodnota měny se časem zvyšuje. Tento problém by mohl v budoucnu ovlivnit bitcoinovou ekonomiku. Na to upozorňují třeba výsledky studií, provedených Univerzitou v San Diegu a Univerzitou George Masona, ze kterých vyplývá, že více než 60 % všech vytěžených bitcoinů se od roku 2018 nepohnulo.

Musk a kryptografické podvody

Dalším problémem, o kterém miliardář hovořil, je rostoucí počet podvodů kolem kryptoměn. Upozornil, že jeho účet na Twitteru je „terčem mnoha podvodníků“ kvůli jeho vysoké interakci se sledujícími.

Vliv Elona Muska na kryptoměnovou komunitu je více než prokázaný – vlastně vědecky dokázaný. Studie Dr. Lennarta Anteho pro Blockchain Research Lab odhalila, že „Muskův efekt“ je skutečný. Pokaždé, když Elon Musk tweetuje o Dogecoinu, má tendenci téměř okamžitě rozpumpovat ceny této kryptoměny.

Ve skutečnosti to byla právě oznámení společnosti Tesla o nákupu bitcoinu (a později o zastavení jeho přijímání jako platebního prostředku), která znamenala začátek nejnovějších silných býčích a medvědích BTC trendů.

Musk dále také objasnil, že nemá nic společného s dalšími meme mincemi, jako je „Elon“ a další kryptoměny s Elonovou tematikou od Dogelon Mars až po ještě mnohem kreativnější názvy.

Závěr

Jedno je jasné, ačkoli tedy Musk podporuje dvě meme kryptoměny (Shiba Inu a Dogecoin), nemá zájem o žádnou jinou kryptoměnu – ať už je inspirována jím osobně nebo jiným roztomilým psím plemenem.

Celý článek zde |