Elon Musk přiznává, že Dogecoin je zásadně lepší než cokoli jiného, co viděl

V nedávném podcastu Lexe Fridmana prohlásil centimiliardář Elon Musk, že kryptoměna Dogecoin je v zásadě lepší než cokoli, co kdy viděl.

Bitcoin je v roce 2021 komicky pomalý

Musk porovnal Bitcoin a Dogecoin, přičemž upřednostnil druhý jmenovaný. Fridman připomněl, že ve srovnání s vlajkovou lodí světové kryptoměny má Dogecoin vyšší objem transakcí a mnohem nižší transakční poplatky než BTC.

“ Bitcoin nemůžete efektivně používat na většinu věcí. A nemůžete to ani škálovat na vyšší objem, dodal,“

– řekl kvůli velmi vysokým transakčním nákladům.

Šéf společností Tesla a SpaceX označil transakční rychlost Bitcoinu za „komicky nízkou“ v roce 2021 nebo pokud se přetočí o 10 let dopředu. Miliardář však připustil, že v roce 2008, kdy byla rychlost internetového připojení mnohem horší než nyní, dávala malá velikost bloku Bitcoinu a dlouhá doba synchronizace smysl.

„Existuje neochota utrácet Bitcoin“

Pokud komunita očekává, že hodnota krypto mince v určitém časovém období poroste v důsledku jejího zvyšujícího se nedostatku, bude podle Elona Muska určitě existovat neochota ji utrácet a lidé ji budou raději hodlovat.

Pokud však podle něj dojde v průběhu času k určitému rozředění kryptoaktiv, je vysoká pravděpodobnost, že by se tato měna používala jako běžný způsob placení. Existuje větší motivace k tomu, aby se takto používala. Právě zde Musk označil Doge za „lepší než cokoli jiného, co viděl, jen náhodou“.

Již 13. prosince, kdy byl Musk časopisem Time vyhlášen osobností roku, také uvedl, že Dogecoin je pro transakce mnohem vhodnější než Bitcoin.

Je Dogecoin pro Teslu skutečně lepší než Bitcoin?

Když letos na jaře Elon Musk překvapil kryptoprůmysl tím, že z „ekologických důvodů“ zastavil platby Bitcoinem za auta značky Tesla, mnozí na Twitteru poukázali na to, že Doge běží na stejném konsensuálním algoritmu proof-of-work (PoW) jako BTC. Těžba Doge tedy spotřebovává stejně energie jako těžba BTC. Kromě toho je těžba Doge spojena také s těžbou Litecoinu – další PoW kryptoměny.

V prosinci však Musk na Twitteru napsal, že Tesla plánuje spustit prodej nějakého zboží za Dogecoin jako experiment, „aby zjistili, jak to jde“.

Závěr

Podle Elona Muska je Dogecoin lepší než cokoliv jiného. Otázkou ale zůstává, co přesně ho k této myšlence vede… Co myslíte vy?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |