Ethereum – velryby prodávají, žraloci nakupují

Ethereum (ETH) prošlo loni zajímavým přerodem. Podle analytické firmy Santiment došlo k podstatnému přesunu objemů mezi kategoriemi peněženek. Zatímco velryby evidentně prodávaly, tak žraloci rostli a nakupovali. Jako žraloky bereme peněženky s 10 až 10 000 mincemi (18 tisíc USD – 18 milionu USD) a velryby zase 10 000 až 10 milionů mincí (18 milionu USD – 18 miliard USD).

Obě skupiny drží významné množství mincí, takže pohyb obou může mít znatelný vliv na cenu (velryby samozřejmě vyšší, protože stačí pohyb jen pár z nich). Na grafu je patrné, jak narůstaly zůstatky v peněženkách žraloků. Hlavně po pádu FTX.

Za posledních dvanáct měsíců si žraloci do peněženek přidali 3,61 milionu tokenů ETH. U velryb je vidět opačný trend. Počet tokenů v těchto peněženkách se snížil o 9,43 milionu ETH. Žraloci tak za rok narostli asi o 2,5 % a velryby klesly o skoro 9 %. I když velryby prodávají, tak stále drží ve svých peněženkách asi 51,4 % z celkové nabídky ETH. Žraloci mají něco kolem 28,8 % nabídky.

Závěr

Ethereum je stále altcoin s největší tržní kapitalizací. Aktuálně se obchoduje kolem 1 800 USD a někteří analytici předpokládají, že na začátku dubna by mohl dosáhnout ceny 2 000 USD. Datum je důležité, protože v té době má dojít k hard forku Shanghai a validátoři budou moci vybrat svoje tokeny. Ty jsou aktuálně uzamčené z důvodu přechodu na Proof-of-Stake. Druhá skupina analytiků se naopak kloní k propadu ceny, který bude způsoben zvýšenou nabídkou uvolněných tokenů na trhu. Osobně si nemyslím, že v dubnu dojde k nějakému masovému navýšení nabídky a tudíž ani propadu ceny.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO