ExxonMobil sa chváli rekordným ziskom

Vďaka Aktualitám má každý človek prístup k overeným informáciám zadarmo.

teraz aj vy.

Zisk amerického energetického koncernu ExxonMobil sa v uplynulom štvrťroku dostal na rekordné maximum. Podporili ho vysoké ceny ropy a plynu.

Čistý zisk v 2. kvartáli vyskočil na 17,85 miliardy USD (17,50 miliardy eur) alebo 4,21 USD na akciu zo 4,69 miliardy USD alebo 1,10 USD na akciu v rovnakom období pred rokom. Upravený zisk dosiahol 17,55 miliardy USD alebo 4,14 USD na akciu. Analytici počítali s upraveným ziskom na úrovni 3,74 USD na akciu. Tržby stúpli o 70,8 % na 115,68 miliardy USD zo 67,74 miliardy USD.

Výsledky tiež odrážajú pozitívny vplyv nárastu produkcie a kontroly nákladov, uviedol šéf Exxonu Darren Woods. Produkcia ropy v medzikvartálnom porovnaní však stúpla len o 4 % na 3,7 milióna barelov (1 barel = 159 litrov) denne. Razantne sa zvýšili v 1. polroku ceny ropy a plynu, ktoré podporila vojna na Ukrajine. Počas 2. kvartála sa cena ropy dostala až na 14-ročné maximum nad 120 USD za barel.

Tento článok mohol vzniknúť aj vďaka podpore našich čitateľov

Pridajte sa k našej komunite, ktorá bojuje za spravodlivý a slušný štát, a podporte prácu našej redakcie. Teraz k nej navyše môžete získať až dve knihy úplne ZADARMO.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

S podporou až 2 knihy ZADARMO
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Možnosť diskutovať

Celý článek zde