Fico púšťal Kaľavského, predtým volal vyšetrovateľovi Emmelovi. Kto je kto vo vojne policajtov?

BRATISLAVA. Od tajného stretnutia troch najvyšších ústavných činiteľov a niekoľkých ministrov v priestoroch Slovenskej informačnej služby prešli takmer dva roky, no podozrenia o manipulovaní káuz, o ktorých činitelia debatovali, odvtedy len gradujú.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Živia ich najmä opoziční politici na čele so Smerom Roberta Fica, ktorý na tlačovkách či v televíznych debatách púšťa záznamy odpočúvaní, ktoré by ani nemal mať k dispozícii.

„Považujem za veľmi nešťastné a veľmi škodlivé akékoľvek vyjadrovanie sa vo verejnom priestore akýchkoľvek osôb k živým veciam,“ upozornil minulý týždeň generálny prokurátor Maroš Žilinka na ústavnoprávnom výbore parlamentu.

Súvisiaci článok Vypovedal hlavný aktér vojny v polícii. Hovoriť chcel najmä o iných, nie o sebe Čítajte 

Fico pritom na tlačovkách púšťa aj také nahrávky z odpočúvaní, ku ktorým nemajú prístup ani obvinení ľudia, ktorých majú záznamy usvedčovať. Cituje tiež úradné záznamy, o ktorých tvrdí, že mu ich v obálke doniesol neznámy muž do parlamentu.

Zároveň sa odvoláva na výpovede ľudí, ktorí sú mesiace na úteku za hranicami Slovenska.

Denník SME prináša prehľad toho, kto je kto vo vojne v polícii, aj s vysvetlením, ako sa menili pozície týchto ľudí za uplynulé mesiace.

Ján Čurilla a spol.

Vyšetrovateľov NAKA okolo Jána Čurillu obvinila policajná inšpekcia zo zneužitia právomoci verejného činiteľa ešte v septembri 2021, no bez väčšej zmeny ostávajú obvinenými dodnes. Aj napriek spochybňujúcemu stanovisku krajského súdu či pochybeniam, ktoré sa v ich prípade preukázali.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO