Firmy z Južnej Kórey by mohli na Slovensku preinvestovať ďalšie desiatky miliónov eur, uviedol rezort zahraničných vecí

Kórejské firmy by mohli na Slovensku preinvestovať ďalšie desiatky miliónov eur, uviedli to v utorok počas pracovnej cesty v tejto ázijskej krajine šéf rezortu zahraničných vecí Juraj Blanár a štátny tajomník Rastislav Chovanec. Detaily však zatiaľ komentovať nechceli.

„Je náznak toho, že na Slovensku budeme mať ďalší projekt z Kórey. Rokuje momentálne Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), ale aj predstavitelia zastupiteľského úradu s viacerými investormi, resp. investičnými skupinami, niektoré sú už etablované na Slovensku, ktoré majú záujem priniesť nový výrobný program na Slovensko,” priblížil Chovanec.

„Máme na stole množstvo projektov, ktoré pomaličky dozrievajú a sme presvedčení, že dozrejú až do finálnej spolupráce. A my vás budeme postupne o nich informovať,” potvrdil Blanár s tým, že SR chce byť solídnym partnerom. Nechce preto vopred informovať o detailoch, ktoré ešte nie sú dohodnuté.

Miliónové investície

Chovanec je však podľa vlastných slov v tejto súvislosti optimistický. „Momentálne sa bavíme o investíciách, ktoré sú v hodnote desiatok miliónov eur,” doplnil štátny tajomník.

Zajímavost :  Muž využil mezery v systému aerolinek. Získal zdarma 58 letenek

Blanár pripomenul aj vládou nedávno podporené rozšírenie závodu kórejskej automobilky Kia v Žiline. Automobilka na investíciu za takmer 108 miliónov eur získala štátnu investičnú pomoc v hodnote 29,95 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov.

Južná Kórea je najvýznamnejším ázijským a celkovo štvrtým najväčším investorom na Slovensku. Objem priamych zahraničných investícií z tejto krajiny predstavuje približne 3,6 miliardy eur. V SR je etablovaných približne 100 kórejských spoločností, najmä v oblasti automobilového priemyslu a elektroniky.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO