Grécko plánuje ďalšiu pomoc za vyše 3 miliardy eur na zmiernenie cien energií

Spolu s predchádzajúcimi opatreniami na riešenie prudkého rastu cien tak Grécko poskytne pre podniky a domácnosti vyše 7 miliárd eur. Informuje o tom agentúra Reuters.

Invázia Ruska na Ukrajinu spôsobila, že už dovtedy rastúce ceny energií tempo rastu ešte zrýchlili, čo zasiahlo aj Grékov. Od septembra minulého roka minulo Grécko v dôsledku vysokých cien elektrickej energie na dotácie pre podniky, farmárov a domácnosti približne 4 miliardy eur. Plány na zverejnenie ďalšieho balíka naznačil už v polovici apríla hovorca gréckej vlády Giannnis Oikonomu s tým, že vláda ich oznámi čoskoro.

V piatok Staikuras informoval, že hodnota ďalšieho balíka pomoci dosahuje približne 3,2 miliardy eur. Z toho 1,1 miliardy eur by malo ísť z rozpočtu.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií

Celý článek zde