Herní tokeny jsou na vzestupu

hra, sandbox, herní, tokeny

V letošním roce kromě masivního boomu decentralizovaných financí (DeFi) zažívají svou cenovou explozi také non-fungible (NFT) tokeny. Herní tokeny předvedly za minulý týden tržby téměř jeden milion amerických dolarů.

Blockchainové hry

Technologie blockchain je velmi inovativní technologií, která se dokáže implementovat do mnoha průmyslových odvětví. U herního průmyslu tomu není jinak. To dokazuje právě vysoká popularita herních tokenů v letošním roce.

Začátkem letošního roku se strhl boom okolo blockchainové hry Decentraland a The Sandbox, kde si uživatel může koupit vlastní digitální pozemek a přetvářet si ho bez omezení k obrazu svému. Před týdnem ovládali tabulku Sorare, Cryptopunks a Superrare.

Sorare je hra umožňujícím hráčům sbírat digitální předměty z limitované edice a řídit svůj tým snů. Za minulý týden činily tržby 221 052 USD. Další sběratelskou hrou v tabulce je Cryptopunks fungující na blockchainu Etherea. Zde činily tržby 182 619 USD.

Významné tržby zaznamenaly také hry jako Decentraland, The Sandbox nebo třeba Foam Signal. Podobný úspěch je tak známkou toho, že o sběratelské hry s digitálním vlastnictvím je velký zájem a do budoucna se tržby mohou několikanásobně zvýšit.

Umělci také rádi využívají blockchainové platformy pro své nejnovější výtvory, kde mohou pohodlně prodávat svoji uměleckou činnost bez nutnosti vernisáží. Ukázal to před nedávnem slavný britský umělec Terry Flaxton prostřednictvím blockchainu Etherea.

Na veškeré NFT tokeny se můžete podívat pod přiloženým odkazem zde.

Závěr

Herní tokeny nadále rostou a letošní rok ukázal, že toto odvětví pořád nabírá na síle. V Kryptomagazinu jsme se rozhodli připravit pro vás herní sekci, kde budeme toto odvětví aktivně sledovat. Těšit se můžete na recenzi revoluční blockchainové hry Pizza Heroes, kterou pro vás připravujeme.

Zdroj Zde

Zajímavost :  Bitcoinová peněženka Electrum stále čelí následkům známého phishingového útoku