Hoskinson: Kryptoměny by se měly odstřihnout od bank

Zakladatel kryptoměnové společnosti Cardano, Charles Hoskinson, ve svém nedávném příspěvku prohlásil, že kryptoměny by se měly odstřihnout od bankovního sektoru. Co dalšího Hoskinson řekl?

Hoskinson o odstřihnutí krypta od bank

Charles Hoskinson, zakladatel kryptoměnové společnosti Cardano, ve svém nedávném příspěvku na Twitteru prohlásil, že kryptoměny by se měly odstřihnout od bank. Podle něj by se kryptoměny měly zaměřit na vlastní ekosystémy a nezabývat se bankovními institucemi.

Podle Hoskinsona by digitální aktiva měla být oddělena od tradičního bankovnictví, protože tento sektor je plný nestabilních a nespolehlivých institucí. Hoskinson tvrdí, že banky se dostanou do problémů, pokud bude možné digitalizovat státní poklady.

Tento tweet byl zveřejněn jen pár dní po uzavření Signature Bank regulačními orgány, což v podstatě vyloučilo jednu z posledních snadných možností pro kryptoměnové firmy, jak zůstat připojeny k tradičnímu finančnímu systému.

Regulátoři uzavřeli tři přední americké finanční instituce – Silvergate Capital, Silicon Valley Bank a Signature Bank – v průběhu tohoto měsíce, což způsobilo značné ztráty mnoha kryptoměnovým společnostem. Kromě toho se aktuálně švýcarský bankovní gigant Credit Suisse nachází v problémech.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 24 650 USD dle KMC, cena tokenu ADA se pohybuje okolo 0.323 USD.

Závěr

Co si o slovech Charlese Hoskinsona myslíte vy? Jak reagujete na současnou „bankovní“ krizi ve světě? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Celé vlákno na sociální síti Twitter si můžete projít pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO