Hubáčkův Creditas chce převzít teplárnu na biomasu v Kutné Hoře

Fond kvalifikovaných investorů Creditas Assets SICAV, náležící do podnikatelské skupiny miliardáře Pavla Hubáčka, chystá převzetí jedné z největších tepláren na biomasu v Česku. Jedná se o kutnohorskou EC Biowatt. Transakce zatím není dokončena, posuzuje ji Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Pod EC Biowatt patří teplárna na biomasu o elektrickém výkonu 7,5 megawattu a tepelném výkonu 23 MWt, která je v provozu od podzimu 2011. Mluvčí skupiny Creditas Lucie Brunclíková uvedla, že společnost bude převzetí teplárny komentovat až po dokončení transakce. Finální dohoda bude uzavřena mezi kupujícím a prodávajícím, kterým je investiční skupina Redwood Capital, až po získání souhlasu od ÚOHS.

Zajímavost :  Začala miliardová dražba Paláce Broadway, přihazuje se nejméně 200 tisíc

Fond Creditas Assets SICAV byl založen na konci roku 2020. Fond je otevřený i pro další investory. Skupina Pavla Hubáčka do něj postupně převádí vybraná aktiva – hlavně komerční nemovitosti a lokální distribuční sítě, zaměřené na rozvod elektřiny a zemního plynu v průmyslových areálech, logistických centrech či administrativních budovách.

Podnikání Pavla Hubáčka stojí na dvou nohách. Tou první je investiční skupina Unicapital, která se historicky zaměřovala na energetiku a zemědělství. V posledních letech expanduje hlavně v oboru komerčních a rezidenčních nemovitostí. Vedle toho Hubáček vlastní banku Creditas, která má přes 120 tisíc klientů.

Zajímavost :  Celkem 62 procent českých zaměstnavatelů má dlouhodobé problémy s náborem vhodných talentů....

(red)

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO