INCORP uspěl v soudním sporu se společností Monitora, která nepravdivě informovala zákazníky o serveru EuroZprávy.cz

Monitora dlouhodobě označovala EuroZprávy.cz za server šířící fake news, přičemž toto označení následně putovalo ke klientům Monitory skrze jejich aplikaci, či ve formě e-mailového přehledu monitoringu tisku. Vedení serveru EuroZprávy.cz ale jakoukoliv spojitost s šířením fake news nebo dezinformací rázně odmítá a po neúspěšném pokusu o mimosoudní vyrovnání skončila celá kauza před soudem.

U něj vydavatelství uspělo a vyvrátilo nedostatečná tvrzení a důkazy společnosti Monitora, která se musí za dehonestování portálu EuroZprávy.cz omluvit. EuroZprávy.cz byly označeny jako dezinformační server neprávem a omluvné prohlášení bude zveřejněno na webových stránkách obou účastníků sporu, obdrží jej navíc i klienti monitorovací společnosti.

„Dlouhodobá strategie serveru EuroZprávy.cz je kromě jiného zaměřena i na boj proti dezinformacím, nedává proto smysl, abychom sami nepravdivé zprávy publikovali a šířili. Jsme rádi, že se tento případ u soudu dočkal kýženého výsledku, ačkoliv se takové formě řešení sporů snažíme vždy předcházet. Jedná se ale o důkaz potvrzující čistotu a kvalitu našeho zpravodajství,“ okomentoval soudem schválené ujednání obou stran nařizující Monitoře omluvu šéfredaktor serveru EuroZprávy.cz Lukáš Kňazovický.

Celý článek zde |