Institucionální investoři se obracejí na decentralizované finance

instituce, investoři

Decentralizované finance neboli DeFi za posledních pár týdnů zaznamenaly boom. Proč roste zájem institucionálních investorů o decentralizované finance?

Decentralizovaný prostor

DeFi je zkratka pro decentralizované finance s odkazem na využití blockchainu, digitálních aktiv a inteligentních smluv ve finančních službách. Decentralizované aplikace stojící na Ethereu mohou nabídnout půjčky peer-to-peer, správy a výpisy tokenů, blockchainová řešení a mnoho dalších řešení.

Rok 2020 se nese ve znamení velkých nejistot, a ačkoliv pro Bitcoin prozatím nebyl tím nejlepším rokem, DeFi se dostala za letošní rok do exponenciální expanze. V únoru prošel DeFi prostor klíčovým milníkem, když hodnota tokenů v DeFi aplikacích přesáhla miliardu amerických dolarů.

Během nedostatku volatility Bitcoinu institucionální investoři přesedlali na decentralizované finance. Tokeny ETH k dnešnímu dni dokonce překonaly samotnou hodnotu Etherea. Nejvyšší růst zaznamenala kryptoměna Chainlink, který letos zvýšil svoji hodnotu o více než 1000 %.

Decentralizovaný finanční sektor nabírá na síle, ačkoliv kolem mnoha projektů DeFi existují pochybnosti. V době psaní článku se cena Chainlink (LINK) pohybuje okolo 7.24 USD dle KMC.

Insitucionální investoři a DeFi

Podle nedávného průzkumu vytvořeného společností Fidelity Asset Management 80 % dotázaných institucí považuje investice do kryptoměn za velmi atraktivní. Ve srovnání s předchozími lety zde proběhl razantní posun kupředu.

Zájem o Ethereum a přidružené aplikace jeví mnoho předních investorů, kteří ještě před nedávnem hlásali pouze o Bitcoinu. Tento institucionální zájem o Ethereum je nesmírně důležitý pro komunitu před vydáním Ethereum 2.0.

Závěr

Ačkoliv je zájem institucionálních investorů o decentralizované finance na vzestupu, Bitcoin nadále zůstává na první příčce. Zvýšený zájem institucí o DeFi je skvělým signálem pro budoucí adopci kryptoměn. V době psaní článku se cena ETH pohybuje okolo 263 amerických dolarů dle KMC.

Zajímavost :  17.07.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Altcoiny znatelně oslabují, letní sezóna?

Zdroj Zde