IntoTheBlock: Zájem o NFT neustále roste

Podle nejnovějších dat jsou nezaměnitelné tokeny (NFT) na síti Etherea stále na vzestupu. Kromě celkového počtu sbírek překonal na velikonoce také celkový objem obchodů  54 miliard amerických dolarů. Zájem o nezaměnitelné tokeny tak i nadále roste.

IntoTheBlock: Neutichající zájem o NFT

Analytická skupina IntoTheBlock, věnující se on-chain analýze, ve svých posledních datech ukazuje, že počet sbírek NFT v síti Ethereum se za letošní rok zvýšil o více než 100 %. Na blockchainu etherea se nyní pohybuje okolo 80 300 digitálních děl, což je oproti minulému roku nárůst o 15 540 sbírek.

Ethereové adresy, které drží jeden či více NFT také výrazně vzrostly. Ukazuje se, že odvětví digitálního umění je široce přijímáno. Ačkoliv kryptoměnový trh od konce minulého roku spíše stagnuje, aktivity NFT nadále nabývají na síle.

Celkový objem obchodovaní prostřednictvím nezaměnitelných tokenů za poslední rok také výrazně vzrostl. Zatímco v roce 2021 činil denní objem obchodování okolo 622 milionů amerických dolarů, v současnosti se toto číslo pohybuje okolo 54 miliard USD.

NFT kolekce nenajdete pouze na síti etherea. Digitální sbírky, na založené na síti Solana, před nedávnem také získaly obrovskou pozornost. S rozvojem NFT také vzniká řada tržišť, kde lze mnoho sbírek a projektů zakoupit.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 40 396 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 3 051 USD.

Závěr

První velký boom nastal před pár lety a trend neustále roste. Vlastníte nějaké NFT? Co si o nezaměnitelných tokenech myslíte vy? Mají podle vás budoucnost nebo se jedná o dočasné šílenství? Na celá data skupiny IntoTheBlock se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Celý článek zde |