Jak evropská legislativa v umělé inteligenci ovlivní české firmy a start-upy? MPO zve na webinář

Publikováno:

7.10.2021

Ministerstvo průmyslu a obchodu zve ve středu 20. října od 14:30 do 16:00 hodin na webinář o dopadech evropské regulace umělé inteligence (AI) na české malé a střední podniky a start-upy.

Webinář Jak legislativní změny v AI ovlivní firmy a start-upy pořádá Brno.AI ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Svazem průmyslu a dopravy ČR, Úřadem vlády a Masarykovou univerzitou.

Cílem akce je seznámit zainteresované subjekty, především malé a střední podniky s připravovanou regulací umělé inteligence na evropské úrovni a poskytnout jim možnost zapojit se do přípravy legislativy.

Zajímavost :  Šéf reformy: Budú Rázsochy, nemocnica v Martine aj tisíce pre lekárov v regiónoch

Seminář je určen kromě malých a středních podniků i start-upům, akademické sféře, výzkumným centrům, kandidátům na Evropská centra pro digitální inovace, RIS 3 manažerům a všem dalším zájemcům o problematiku umělé inteligence. Součástí programu bude přestavení záměru evropské regulace, současného stavu vyjednávání v Radě EU, dalších iniciativ EU v oblasti AI, stejně jako dopad regulace, možnosti zapojení firem do procesu vzniku a další technické detaily, včetně příležitostí a rizik.

Zajímavost :  ČEPS udělila medaile za bezpečnost

Na semináři vystoupí náměstek Ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko, zástupce Úřadu vlády Jan Míča, Svazu průmyslu a dopravy Ondřej Ferdus, Masarykovy univerzity Radim Polčák a Brno.AI Jan Bárta.

Bližší informace o akci a registrační formulář je k dispozici na: www.brno.ai/regulace.

Galerie

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO