Jarrovi postavili najvyššie pódium. Odkiaľ bude možné sledovať hudobnú šou?

10. máj 2024 o 17:20  I 

Denník SME prináša dôležité informácie.

BRATISLAVA. Francúzsky skladateľ spoločne s anglickým gitaristom v nedeľu vystúpia na najvyššom pódiu na Slovensku. V hudobno-vizuálnej šou s názvom Most z budúcnosti využijú drony, lasery aj umelú inteligenciu.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Koncertom priekopníka elektronickej hudby Jeana-Michela Jarra s niekdajším gitaristom skupiny Queen Brianom Mayom štartuje medzinárodný festival vedy, umenia a hudby s názvom Starmus.

Zajímavost :  Plán obnovy zahŕňa lepšie vzdelanie a zdravý život. Ako sa v ňom prehľadne orientovať?

Napriek tomu, že lístky na celý festival stoja viac ako 200 eur, koncert bude zdarma pre každého, kto sa na parkovisko Incheby zmestí. Spoluorganizátorom festivalu je slovenská firma Eset.

„Chcel som pre tento projekt vytvoriť niečo veľmi špeciálne. Je to pravdepodobne zatiaľ jeden z mojich kreatívne najambicióznejších projektov,“ povedal v rozhovore pre SME Jarre.

Desiatky laserov osvetlia aj Most SNP a budovu Aupark Tower. Za plot výstaviska sa zmestí 30-tisíc ľudí. Futuristický koncert však bude možné sledovať z viacerých miest naživo, streamovať ho budú aj na Hlavnom námestí.

Zajímavost :  Novou hviezdou prieskumov dôveryhodnosti je Korčok, skončil tretí. Fico klesol

Masové podujatie spôsobí viaceré dopravné obmedzenia, ktoré začnú už v sobotu. Bratislavský magistrát ešte vo štvrtok osadil z každého smeru inforvozíky, ktoré vodičov usmernia. Dodržiavanie pravidiel budú kontrolovať policajti.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO