Je taký bláznivý, že mu nerozumeli ani jeho vlastní herci. Všetko, všade, naraz ovládol Oscary

12. mar 2023 o 21:34  I Platený obsah

Favorit chýba, tajomstvo je v štatistikách.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

LOS ANGELES, BRATISLAVA. „Byť tu je splnený sen pre väčšinu z nás,“ povedal Jimmy Kimmel na úvod oscarového večera. Ceny americkej filmovej akadémie sa odpovzdávajú už po deväťdesiaty piaty raz a Kimmel pripomenul, že napríklad taký Steven Spielberg bol na nich úrítomných v šiestich rôznych dekádach.

„Museli ste by pod riadnym vplyvom omamných látok, keď ste nakrútili E.T. Mimozemšťana,“ odkázal mu, čím rovno nastavil ostrosť svojho humoru. Neskôr si priniesol so sebou na pódium oslíka, ktorý mal dôležitú úlohu vo filme Duchovia Inisherinu.

Ako prvý vyhlásili animovaný film. Oscar v tejto kategórii patrí PinocchioviGuillerma del Toro. Vo svete fantázie je mexický režisér majstrom. „Animácia je film, animácia nie je žáner. A je pripravená postúpiť do ďalšej fázy. Pomôžte nám všetci, hovorte o nej,“ povedal.

Medzi dokumentami uspel Navaľnyj. „Jeden človek tu s nami nemôže byť. Zostáva na samotke za to, že kritizuje nespravodlivú vojnu Putina,“ povedal režisér filmu Daniel Roher. Manželka opozičného politika Svetlana však v Los Angeles bola a Alexejovi Navaľnému odkázala, že neprestáva snívať o tom, že sa raz dostane na slobodu.

Oscar za mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe sa dostal do rúk Ke Huy Quana za film Všetko, všade, naraz. „Mami, práve som dostal Oscara!“ zvolal so slzami v očiach a pripomenul, že kým sa dostal do Hollywoodu, rok strávil v utečeneckom tábore. „Toto je splnený americký sen,“ povedal.

V kategórii herečiek vo vedľajšej úlohe zvíťazila vďakarovnakému filmu Jamie Lee Curtis. Svoj prejav zakončila slovami, ktorými začal jej kolega: „Práve som dostala Oscara!“

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO