Jídlo u dveří za 15 minut. Taxislužba Bolt chce konkurovat Rohlíku

Jídlo u dveří za 15 minut. Taxislužba Bolt chce konkurovat Rohlíku

Zdroj: Bolt
  • Startup Bolt chystá spuštění nové služby Bolt Market, která se zaměří na doručování potravin a drogerie

  • Slibuje nejrychlejší doručení ze všech podobných alternativ – do 15 minut, ale nabízet bude pouze základní zboží

  • K rozvážení využije stávající síť šoférů, kterou rozšíří o další řidiče. Láká je na vyšší nástupní plat

  • Bolt v Česku zatím provozuje taxislužbu, rozvoz jídla a sdílené koloběžky ve městech

Firma Bolt, dříve známá jako Taxify, přidává do sortimentu další službu. Po aplikaci na přivolání taxíku a rozvozu jídla z restaurací pomocí Bolt Food spouští původem estonský startup nový Bolt Market, který bude doručovat potraviny a drogerii až ke dveřím. Díky síti malých skladů chtějí šoféři vynikat především rychlostí rozvozu – slibují donášku do 15 minut od objednání. Tato pružnost je největší výhodou Boltu oproti konkurenčnímu Rohlíku a Woltu. Nová rozvážka nechce ty stávající překonat šíří sortimentu, ale právě expresním tempem doručení.

Bolt Market se zaměří na zboží z oblasti potravin a hygienických potřeb. Projekt se spustí v Česku i v dalších zemích střední Evropy v nejbližších měsících, jak informuje deník e15. Nová služba reaguje na zvýšení poptávky po rozvozu potravin během pandemie.

Zajímavost :  Minúta po minúte: Testy odhalili 40 nových prípadov, opäť nepribudla žiadna obeť

„Budeme mít spoustu malých skladů rozmístěných po městě a budeme využívat současnou kurýrní síť, abychom to zvládli dovézt do patnácti minut od chvíle, kdy kliknete na tlačítko objednat,“ vysvětluje country manager společnosti Jakub Dvořák pro zmiňovaný deník. Rovněž slibuje, že Bolt využije know how a zkušenosti z ostatních nabízených služeb. Díky nim společnost získá onu devizu v podobě bleskového dodání. Nabídka se ale bude skládat spíše ze základního zboží, které se vejde menších skladů.

Maturant propojil taxikáře

Do startu nového projektu ale chybí řidiči. Firma je láká na nástupní bonus 25 tisíc korun. „Abychom naši vizi naplnili, potřebujeme sestavit lokální tým schopných lidí. Hledáme přitom jak profesionály na poli logistiky a retailu, tak učenlivé a zapálené lidi bez zkušeností,” říká pro server Lupa.cz Marek Maxa, manažer Bolt Food pro Českou republiku. Už nyní přitom rozvážková služba spolupracuje s řetězcem večerek Žabka, ze kterých se dá objednávat přes portál Bolt Food.

Zajímavost :  Babiš se brání a podává žalobu na Černošice. Snaží se tak zastavit řízení ke střetu zájmů

Startup v Česku rozšiřuje své služby od loňského dubna, kdy v reakci na uzavření restaurací nabídl rozvoz jídla. A slavil úspěch. Dnes doručuje pokrmy v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci. Bolt Market pak odstartuje svou činnost na území hlavního města, které bude patřit k prvním oblastem na světě, kde bude společnost nákupy potravin testovat. Mimo to estonská firma provozuje ve městech sdílené elektrokoloběžky.

Burger, kosmetika i spodní prádlo až ke dveřím. Wolt na podzim spustí vlastní rozvážkový obchod

Firmu Bolt založil před šesti lety devatenáctiletý středoškolák Markus Villig v estonském Tallinu jako alternativní sdílenou Taxislužbu. Chtěl spojit všechny taxikáře ve městě i v lotyšské Rize pod jednu platformu. V roce 2017 firma ve velkém skupovala londýnské licencované taxislužby, dokud jí to místní regulační instituce Transport of London nezakázala. O dva roky později se Bolt do Anglie vrátil se systémem partnerských řidičů ve vlastních autech a rozšířil se i do zbytku Evropy a do Afriky. Tou dobu se také spustila služba Bolt Food, která získala největší popularitu až během pandemie. Nyní do českých měst instaluje sdílené koloběžky, které se pronajímají přes mobilní aplikaci a stejně jako konkurenční Wolt spouští online tržiště.

Zajímavost :  Technologický vítěz pandemie? Aplikace pro domácí cvičení, píše pro E15.cz šéf STRV Lubo Smid

Wolt Market slibuje dobu doručení okolo 20-30 minut. Kromě základních potravin nabízí luxusnější alternativy nebo oblečení či erotické pomůcky. Podobným směrem se vydává i startup Dáme jídlo, který uzavřel smlouvu například s hračkárnou Hamleys. Všechny služby zatím však budou zřejmě fungovat pouze v centrech měst.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO