JPMorgan umožňuje retailovým klientům přístup k produktům Grayscale

jpmorgan, bitcoin, kryptoměny, morgan cena
Zdroj: Nypost.com

JPMorgan se stala první velkou bankou, která nabízí přístup ke kryptoměnám retailovým klientům. Zdvojnásobuje svůj podíl na krypto trhu.

JPMorgan rozšiřuje přístup ke kryptoměnám

Americká investiční banka umožnila všem svým klientům správy majetku přístup k obchodování s kryptoměnami, informoval ve čtvrtek deník Insider. Jde o první velkou americkou banku, která umožnila všem svým retailovým wealth klientům získat expozici na kryptoměny.

Stejně jako několik dalších předních investičních bank JPMorgan dříve umožňovala přístup ke krypto produktům pouze svým nejbohatším klientům. Významné kroky k přijetí kryptoměn začala firma podnikat na začátku letošního roku v souvislosti s rostoucí poptávkou mezi institucionálními investory. Banka nedávno podpořila alokaci 1 % BTC portfolia a sdílela svou víru v budoucnost ETH stakingu.

Zajímavost :  Leteckú bombu z centra Bratislavy už prevážajú na zneškodnenie mimo mesta

Nyní banka povolila poradcům obchodovat s pěti krypto produkty, včetně čtyř od giganta v oblasti digitálních aktiv Grayscale Investments. Nejmenované zdroje sdělily, že JPMorgan začátkem tohoto týdne zaslala poradcům memorandum, v němž potvrdila, že mohou mít přístup k fondům Bitcoin Trust, Bitcoin Cash Trust, Ethereum Trust a Ethereum Classic Trust společnosti Grayscale a k fondu Bitcoin Trust společnosti Osprey Funds.

Pouze na žádost klientů

Aktualizace se údajně týká klientů využívajících obchodní aplikaci Chase, bohatých klientů, jejichž fondy jsou pod dohledem JPMorgan Advisors, a nejbohatších klientů, kterým se věnuje privátní banka JPMorgan.

Pozoruhodné je, že poradci nebudou smět doporučovat krypto produkty a budou smět provádět obchody pouze na základě žádostí klientů, uvedl zdroj.

Zajímavost :  Fico si Kováčika zastáva a nazýva ho politickým väzňom. Proces ukazuje opak

Ačkoli je JPMorgan první velkou investiční bankou, která dala všem svým poradcům zelenou k obchodování s krypto produkty, je jednou z několika, které se v posledních měsících posunuly směrem k přijetí této třídy aktiv. Konkurenti jako Morgan Stanley a Goldman Sachs nabízejí podobné krypto produkty svým nejbohatším klientům, přičemž Goldman nedávno odhalil, že více než polovina jeho klientů investuje nebo se zajímá o tento prostor. Investiční banka se k Ethereu staví obzvlášť optimisticky a tvrdí, že má „nejvyšší potenciál reálného využití“ ze všech kryptoaktiv.

Závěr

Je zajímavé sledovat, jak na jedné straně jsou kryptoměny skoro zakázané a jinde se krypto produkty povolují.

Zajímavost :  Klíčové zákony pro dostupnou energii v ČR schváleny

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO