K OĽaNO sa nehlásia ich kľúčové postavy. Jurinová, Viskupič aj Ňarjaš kampaňujú bez strany

4. aug 2022 o 20:20  I Platený obsah

Ich úspech vo voľbách nebude úspechom OĽaNO.

BRATISLAVA. K OĽaNO sa pred októbrovými regionálnymi voľbami nehlásia jeho top členovia. Aj na nich kedysi líder strany Igor Matovič vystaval svoj úspech.

Matovičov bratranec Jozef Viskupič a aj ďalšia zakladateľka OĽaNO Erika Jurinová sa snažia obhájiť kreslá trnavského župana a žilinskej županky. Značku OĽaNO či zmienku o príslušnosti k strane však nedali na predvolebné bilbordy a internetové stránky.

OĽaNO pritom ich kampaň platí.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Pred piatimi rokmi na ich volebnom úspechu Matovič demonštroval, že OĽaNO už nie je možné označovať za stranu jedného muža, že „definitívne dospela“ a potvrdila to porážkou Smeru vo voľbách.

Jurinová a Viskupič v roku 2017 porazili v Žiline člena užšieho vedenia Smeru Juraja Blanára a v Trnave trojnásobného župana Tibora Mikuša s podporou Smeru (predtým HZDS).

Súvisiaci článok Krajské ani komunálne voľby nebudú opäť spravodlivé, ani ústavné. Trvá to už 32 rokov Čítajte 

Matovič výkon strany nazval „revolúciou proti zlodejom“, ktorú o tri roky neskôr dokonal víťazstvom OĽaNO v parlamentných voľbách s 25 percentami a porážkou Smeru na celoštátnej úrovni.

Odvtedy však podpora OĽaNO výrazne klesla a hlásiť sa k nemu môže kandidátom kaziť povesť, hoci ide o známych a vysokopostavených členov.

Celý článek zde |