K žiadnemu nátlaku nedošlo, obvinený policajt Kučerka sa ospravedlnil prokurátorom

Policajt mal vraj strach o svoj osud.

BRATISLAVA. Manželka policajta Mariána Kučerku, obvineného z prijímania úplatku v kauze Judáš, obvinila na sklonku roka prokurátorov Ondreja Repu a Michala Šúreka, že na jej muža pri výsluchu vyvíjali nátlak.

Práve jej vyjadrení sa chytil predseda Smeru Robert Fico, ktorý hovoril o gestapáckych metódach a na prokurátorov podal trestné oznámenie.

Kučerka teraz tvrdí, že je všetko inak, a za svoje vyjadrenia sa ospravedlňuje.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Bál sa o svoj osud

“Chcem sa úprimne ospravedlniť JUDr. Michalovi Šúrekovi a JUDr. Ondrejovi Repovi, PhD., za svoje osobné zlyhanie, keď som vo vzťahu k ich osobám uviedol nepravdivé skutočnosti,” píše v ospravedlnení Kučerka (celé si ho môžete prečítať tu >>>>)

Dodáva, že k žiadnemu nátlaku z ich strany nedošlo. Klamal vraj preto, lebo sa bál o svoj osud.

Ospravedlňujem sa menovaným za svoje ľudské zlyhanie, podmienené strachom o ďalší osud mojej osoby, nakoľko k žiadnemu nátlaku na moju osobu z ich strany nedošlo.

Marián Kučerka v ospravedlnení

“Zároveň chcem vyjadriť úprimnú ľútosť, že som presvedčil svoju manželku, aby podpísala návrh na disciplinárne konanie prokurátorov Michala Šúreka a Ondreja Repu, ktorý som následne podal na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky.”

Akcia Judáš

Počas vlaňajšej akcie Judáš obvinili osem osôb. Obvinenia sa týkajú prijímania úplatku, podplácania, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a tiež ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Medzi obvinenými bol aj bývalý policajný prezident Milan Lučanský, tiež bývalí predstavitelia Slovenskej informačnej služby a aj bývalí vysokopostavení funkcionári Policajného zboru a finančnej správy.

Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa 29. decembra 2020 v ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. V tejto súvislosti bolo voči nemu trestné stíhanie zastavené.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Pražská burza je nejvýš za 10 let, akcie Avastu stouply o 17 %