KDH chce z opozície presadiť svoj program. Výsledkom je, že pomáha Smeru

8. máj 2024 o 18:45  I 

Vláde pomohli s medveďmi, pripojili sa k dôchodkom, kritizujú zmrazenie eurofondov.

BRATISLAVA. Asi tridsať minút diskutoval s Robertom Ficom a vzápätí pred centrálou Smeru na Súmračnej oznámil: “Kresťanskodemokratické hnutie s najväčšou pravdepodobnosťou mieri do opozície.”

Už šiesty deň po voľbách predseda KDH Milan Majerský touto vetou oznámil hneď dve skutočnosti – koalícia vedená dvojkou volieb, Progresívnym Slovenskom, určite nevznikne a Hlas už nemá dôvod zvažovať, že by namiesto koalície so Smerom spolupracoval s PS.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Zajímavost :  Reliéf s nápisem Moskva-Praha v metru na Andělu bude aktualizován o vysvětlující tabulku

Siedmy deň po voľbách bývalý predseda KDH Alojz Hlina začal na základe informácií z rokovaní Majerského s Ficom tvrdiť, že Smer podpísal s KDH tajnú dohodu.

Tvrdil, že Majerský mal Ficovi pomôcť zabezpečiť, aby Peter Pellegrini a jeho Hlas “nemali plán B” a KDH pod vedením Majerského “bude piatou kolónou oligarchie a Smeru”. Majerský reagoval, že Hlinu “nemá zmysel komentovať”.

S odstupom siedmich mesiacov sa časť vtedajších Hlinových tvrdení javí ako opodstatnená. “Dohoda obsahuje, že pustia aj niečo ohľadom interrupcií, plus presun eurofondov na VÚC a keď ľudia od Danka začnú blbnúť, tak zopár poslancov KDH zaberie,” tvrdil Hlina.

Vláda skutočne vyjadrila zámer presunúť eurofondy na kraje, nedávno premiér Fico pozval KDH na diskusiu o “zákaze adopcií detí homosexuálnymi pármi a o superpotratoch”.

Zajímavost :  Majitel Trenýrkárny vstoupil do zkrachovalé značky Pietro Filipi, už připravil první kolekci

KDH sa tiež pridalo k podpore vládneho 13. dôchodku, vláda si zas osvojila návrh KDH namierený proti medveďom.

Nič z toho existenciu tajnej dohody nedokazuje. Viaceré opozičné strany však opatrne komunikujú, že KDH je ťažšie čitateľné a malo by sa rozhodnúť, kam chce patriť.

1. Spoločný záujem KDH a Smeru: neprísť o eurofondy

Ihneď po tom, ako vláda spustila svoj zámer zrušiť špeciálnu prokuratúru a znižovať tresty a premlčacie lehoty pre kriminálnikov, sa KDH pripojilo k zvyšku opozície a návrh kritizovalo. Neskôr spoločne s PS a SaS organizovalo sériu protivládnych protestov.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Ukončete windfall tax co nejdříve, vyzvala vládu Asociace nezávislých dodavatelů energií

Doporučujeme ke čtení také :