Kdo volá? Bankéře si klienti spořitelny ověří v aplikaci

Česká spořitelna nově nabízí svým klientům možnost ověřit si bankéře na telefonu přes mobilní aplikaci George klíč. Novinka má snížit riziko podvodných telefonátů, kdy se pachatelé vydávají za bankéře České spořitelny a snaží se z klientů získat údaje k platební kartě nebo internetovému bankovnictví.

Když bankéř volá, může ho nově klient požádat, aby mu do aplikace George klíč poslal požadavek k ověření čtyřmístným kódem a následně bankéře vyzve k přečtení tohoto kódu.

Ověření přes aplikaci funguje i obráceně – tedy v momentě, kdy klient volá bankéři. Klientovi se při spojení s bankéřem zobrazí v aplikaci jeho jméno a příjmení a telefonní číslo a může si tak snadno ověřit, zda se bankéř představil pod jménem, které vidí klient na svém telefonu.

George klíč primárně funguje pro potvrzení přihlášení do internetového bankovnictví či k potvrzení platby kartou na internetu. Nahrazuje přepisování kódů z potvrzovacích SMS. „Dnes má na svých mobilních zařízení aplikaci George klíč více než 1,6 milionu klientů z dvou milionů primárních klientů,” říká Ondřej Pohanka, který je odpovědný za přihlašování do digitálního bankovnictví George.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde |