Ken Follett: Barónka Ashtonová mi povedala, že Rusko je nebezpečnejšie ako Čína, ale ja som jej neveril

3. aug 2022 o 13:34  I Platený obsah

Keď kniha nezasiahne emócie, bestseller sa z nej nestane.

Je autorom viacerých bestsellerov a hoci prvýkrát prerazil so špionážnym románom Oko ihly, svetovú slávu mu priniesli až viacdielne ságy Piliere zeme a Storočie.

Nedávno mu vyšiel dramatický špionážno-politický triler Nikdy, v ktorom séria nedorozumení vyústi až do globálneho jadrového konfliktu. Vďaka vydavateľovi sa nám podarilo urobiť rozhovor s anglickým spisovateľom KENOM FOLLETTOM.

Vraj ste prvú knihu napísali preto, lebo ste potrebovali peniaze na opravu auta. V Anglicku akoby to bol celkom bežný model – aj Rowlingová napísala Harryho Pottera v citlivej finančnej situácii. Kedy ste si uvedomili, že písanie je zrejme to pravé, čo chcete robiť zvyšok života?

„Vždy som patril medzi zvedavé typy, po univerzite som päť rokov pracoval ako novinár. Jedna z vecí, ktorá sa mi na tejto práci páčila takmer najviac, bolo robiť rozhovory, počúvať o živote a práci rôznych ľudí.

Niečo mi vysvetlili – napríklad príliv na Temži a protipovodňový systém, alebo ako sa vedie kuchyňa v reštaurácii. A mňa to zakaždým fascinovalo. Myslím si, že táto zvedavosť mi ostala aj ako spisovateľovi.“

Spočiatku ste písali knihy pod rôznymi pseudonymami – čo vás k tomu viedlo a kedy ste sa rozhodli písať pod vlastným menom?

Celý článek zde |