Koalícia ukázala fungovanie bez Kollára. Prečo ho aj tak nenechajú mimo?

12. nov 2021 o 19:26  I Platený obsah

Reformu nemocníc posunuli len tesne, parky museli presunúť.

BRATISLAVA. „Dnes sa našlo v parlamente 76 hrdinov,“ vyhlásil premiér Eduard Heger vo štvrtok podvečer, keď parlament iba tesne posunul na ďalšie rokovanie poslancom kľúčovú reformu nemocníc.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Hrdinami Heger nazval koaličných poslancov za to, že hlasovali za reformu člena vlastnej vlády, ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, ktorého do funkcie nominovala najsilnejšia koaličná strana OĽaNO.

Súvisiaci článok Vyhoďte rodinu z kola von Čítajte 

Hegerova vláda – OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí – má pritom stále na papieri ústavnú väčšinu 91 hlasov, v praxi však sedemnásti poslanci Sme rodina odmietajú podporovať tri kľúčové reformy vlastnej vlády – reformu nemocníc, súdnej mapy a národných parkov. Hoci sa k tomu zaviazali aj v programovom vyhlásení vlády.

Hoci veľmi tesné posunutie zdravotníckej reformy Heger na ďalšie rokovanie prezentuje ako úspech, podľa politológov skôr ukazuje, aké krehké a namáhavé by bolo vládnutie bez Borisa Kollára.

V stredu za Lengvarského reformu hlasovali všetci poslanci OĽaNO aj SaS do jedného, aj štyria nezaradení poslanci v strane Za ľudí. Svojimi hlasmi pomohli aj odídenci zo strany Tomáš Valášek a Miroslav Kollár. S ich hlasmi však koalícia nemôže rátať automaticky pri všetkom.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO