Komplikace u přijímaček, některé školy daly Cermatu špatné pořadí uchazečů

Některé střední školy daly státní organizaci Cermat špatné pořadí uchazečů o studium.  Řekl ředitel organizace Miroslav Krejčí. Udělat nové počítačové seřazení uchazečů je podle něj vyloučené. Seřazení uchazečů trvá několik sekund, ředitelé ale mají zákonnou lhůtu čtyři dny na kontrolu, uvedl Krejčí.

Výsledky přijímacího řízení se mají zveřejnit ve středu 15. května v systému DiPSy a na veřejně přístupném místě ve škole. Podle mluvčí ministerstva školství Terezy Fojtové se jedná o drobné chyby, které se ředitel Cermatu snaží opravit.

„Dokud nezanalyzujeme dopady na jednotlivé uchazeče, tak neumíme říct, jak se to bude řešit, protože nové seřazení je vyloučené, to bychom ve středu nevyhlásili pořadí,“ řekl Krejčí. Posunout vyhlášení výsledků přijímacích zkoušek podle něj nepřipadá v úvahu.

Zajímavost :  Index pražské burzy posílil skoro o půl procenta, pomohl mu hlavně ČEZ

Jednotné přijímací zkoušky se konaly v dubnu. Podle posledních dat zveřejněných ministerstvem školství se na střední školy včetně těch s výučním listem i bez něj letos hlásí do všech forem studia asi 157 tisíc lidí, z toho do denní formy studia téměř 152 tisíc. Výsledky přijímacího řízení se mají uchazeči dozvědět ve středu.

“Až zjistíme, jaké udělali chyby, tak zjistíme, jaké jsou alternativní možnosti, co s tím udělat,„ řekl Krejčí.

Český přijímačkový dril pojede dál. Příští rok z toho může být ještě větší ostuda

Cermat již uchazeče rozdělil minulý čtvrtek, v pátek ale výsledky stáhl a rozřazení uchazečů udělal znovu, informoval Deník N. Důvodem byly podle serveru chyby některých škol. “Několik desítek ředitelů špatně stanovilo pořadí uchazečů. Šest ředitelů udělalo fatální chybu, kdy nastavili více než tisíci uchazečům, že nesplnili kritéria přijímacího řízení, ačkoliv je splnili. Ti všichni pak nebyli přiděleni na školu, kam mohli být přijati,“ řekl v pátek Deníku N Krejčí.

Zajímavost :  Černobyľ ukončil posledné úvahy o atóme v Rakúsku. Reaktor v Zwentendorfe tak nikdy nevybuchne

Krejčí o víkendu Radiožurnálu řekl, že se v prvním kole přijímacího řízení dostalo na školu přes 90 procent uchazečů. Jednalo se podle něj o uchazeče v denním studiu bez uchazečů o víceletá gymnázia. Na šestiletá gymnázia se hlásí asi 7800 dětí, na ta osmiletá asi 19 500 žáků.

Pusťte si rozhovor s oceněným učitelem Danielem Pražákem v pořadu FLOW:

Video placeholde

Rozhovor s Danielem Pražákem pro pořad Flow • e15

Zdroj Zde

Zajímavost :  Vyhýbanie sa guľkám aj krokodílom či uplácanie kozami. Šesť bizarností indických volieb

Doporučujeme ke čtení také :