Kryptoměny mohou být jediným útočištěm během hospodářského poklesu: Dan Morehead

Podle generálního ředitele společnosti Pantera Dana Moreheada je krypto třídou aktiv, kam se investoři budou ukrývat během příští ekonomické recese.

Dan Morehead pushuje krypto

Zakladatel a generální ředitel Pantera Capital Dan Morehead říká, že kryptoměny mohou být jedinou třídou bezpečných aktiv, na kterou se mohou investoři obrátit během příštího hospodářského poklesu.

Po delší době tak opět přichází do popředí s klasickým tématem, zda bitcoin a další kryptoměny mohou být bezpečným přístavem během ekonomických problémů. Pro kryptoaktiva bude příští receze / krize první, které budou čelit, což činí toto téma prozatím jen teoretickou otázkou.

Ačkoli se nemůžeme opřít o historická data, během dvou událostí černé labuťě (covid; válka na ukrajině) kryptoměny padaly společně s tradičními aktivy. Bitcoin po covid krachu poměrně velmi rychle nabral vítr do plachet a překonal akciové indexy. Bude se situace opakovat i během plnohodnotné ekonomické recese?

Optimismus a čekání “na kolaps”

„Právě teď jsem masivně optimistický ohledně kryptoměn a myslím si, že důvodem je to, že každé dva roky za posledních 10 let přijde do kryptoměn řádově více lidí. Takže si myslím, že příliv chytrých lidí, kteří o tom čtou, přichází.

Ale ostatní třídy aktiv, které jsou ničeny, si myslím, že se propadnou. V podstatě se téměř není kam schovat. To je důvod, proč tomu říkáme “skvělý relax“. Myslím, že všechno kromě kryptoměn bude skutečně ovlivněno.“

Morehead věří, že kryptotrhy prokáží jedinečnou odolnost vůči zpřísňování měnové politiky. Rostoucí úrokové sazby je podle něj neovlivní. Dále předpovídá, že krypto trhy se s touto realitou začnou vyrovnávat a nakonec se oddělí od akciového trhu.

Závěr

„Ve skutečnosti neexistuje žádný důvod, proč by utility tokenu, jako je bitcoin, mělo záležet na tom, zda jsou sazby nula, pět, nebo deset procent. Nechápu, proč by na tom mělo záležet, takže si myslím, že se oddělí, což je příběh, o kterém všichni mluvíme už deset let. Realita je taková, že bitcoiny obvykle nekorelují se vším ostatním, ale skutečně korelují v těchto stresových chvílích, kdy se S&P propadá houfně” dodal Morehead.

Celý článek zde |