Kryptoměny nejsou mimo vládní dosah

Morgan Housel, partner kapitálové společnosti Collaborative Fund, uvedl, že vláda může ovládat digitální aktiva a sledovat tak kryptoměnové transakce. Anonymita kryptoměn tak zůstává na vážkách.

Pseudoanonymní kryptoměny

V nedávném podcastu Pomp Podcast si zastánce kryptoměn a spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Digital, Anthony Pompliana, pozval jako hosta Morgana Housela. Kromě Bitcoinu projednávali také vládní zásahy do digitálních aktiv.

Housel prohlásil, že některé argumenty jako anonymita kryptoměn jsou velmi nelogické. V podcastu přímo prohlásil:

„Myšlenka, že se vláda nemůže dotknout vašich kryptoměn, je nelogická. Jistě že může. Pokud vláda zítra vydá nařízení, kde vás za vlastnictví kryptoměn pošle do vězení, odrazí se to nejen na ceně. Vláda má pouta a zbraně, mohou si dělat, co chtějí.“

Housel připomněl historickou událost a rozhovořil se o konfiskaci zlata během Velké hospodářské krize. V roce 1933 americký prezident Franklin D. Roosevelt nařídil, že občané nesmí vlastnit žádné drahé kovy. Americký prezident tak zakázal jakýkoliv podíl zlata ve vlastnictví jednotlivců.

To samé by se mohlo stát i kryptoměnám, pokud by vláda daného státu dala na černou listinu kryptoměny. Podobné zákazy a omezení se dějí v totalitních zemí, kde vlády chtějí mít dozor nad svými občany.

Morgan Housel však také poznamenal, že je zastánce kryptoměn, ačkoliv žádné nevlastní. V podcastu dále prohlásil:

„Kryptoměny jsou samozřejmě fascinující. Něco, co v roce 2010 zjevně vypadalo jako bublina, se dostalo do mainstreamovému proudu.“

Na celý podcast POMP Podcast se můžete podívat pod přiloženým odkazem zde.

Závěr

Kryptoměny se za poměrně krátkou dobu dostaly do mnoha mainstreamových médií. Každým rokem si získávají stále větší popularitu, hlavně v zemích, které jsou postiženy hyperinflací. Na kryptoměnové trhy vstupují stále více velkých hráčů, což dokazuje důležitost digitálních měn pro budoucnost.

Zajímavost :  [Večerní souhrn článků] • Největší ruská banka se připojuje k blockchainové platformě • a další články

Zdroj Zde