Kvůli stávce zaměstnanců aerolinek v Itálii zrušili 500 letů

Řím – Zhruba 500 letů zrušili v průběhu dneška v Itálii v důsledku stávky zaměstnanců. Médiím to podle agentury AP sdělil představitel odborů Fabrizo Cuscito. Protestní akce trvala čtyři hodiny a účastnili se jí zaměstnanci nízkonákladových aerolinií či pracovníci letové bezpečnosti.

Zaměstnanci usilují o zlepšení finančního ohodnocení i pracovních podmínek, například v oblasti stravování během dlouhých směn. Stávku od dnešních 14 hodin svolali zaměstnanci leteckých společností Ryanair, easyJet a Volotea, dodalo k tomu italské ministerstvo dopravy.

Velká evropská letiště se od jara potýkají s chaosem v důsledku nedostatku personálu. Část zaměstnanců totiž v průběhu pandemie covidu-19, která se vyznačovala restrikcemi v cestování, odvětví opustila a už se nevrátila. Například londýnské letiště Heathrow podle BBC dočasně pozastavilo prodeje letenek na letní měsíce a do 11. září omezilo maximální počet odlétajících cestujících na 100.000 denně.

Podle agentury AP však byla dosud situace na italských letištích v porovnání se zbytkem Evropy lepší, protože zaměstnanci leteckých společností a letišť v Itálii pobírali státní příspěvky v době, kdy nemohli pracovat, a o práci tak nepřišli.

Reklama

Celý článek zde |