Kypr se od pondělí přesune mezi tmavě červené země, do Španělska postačí formulář

Kypr se na takzvané mapě cestovatele od pondělí přesune do tmavě červených zemí s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i dalších několik zemí, jak v pátek informovalo ministerstvo zahraničí. Současně se pro Čechy od pondělí zpřísní podmínky vstupu na Slovensko i do Bulharska. Naopak do Španělska nově postačí jen příjezdový formulář.

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Aktualizovat reportáž

08:02

07:34 Ilustrační foto.

Návštěvníci pražských hudebních klubů mohou o víkendu očekávat kontroly hygieniků společně s policií. Ti plánují zkontrolovat ve městě kvůli koronaviru desítky míst, protože mají poznatky, že se v některých podnicích nákaza objevila. Zaměří se na kontroly platných protiepidemických nařízení.

Zajímavost :  DPD staví v Česku úložné boxy. Zásilky v nich bude možné vyzvednout i poslat pomocí kódu

07:10

Výskyt koronaviru se nepřestává v Německu zvyšovat. Desátým dnem vzrostl počet nových případů za posledních sedm dní na 100 000 obyvatel. Dnes tento údaj činí 9,4 případu, informovala agentura DPA s odkazem na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI). Minulý týden hodnota klesla na nejnižší úroveň od začátku měření. Na 100 000 obyvatel připadalo 4,9 případu nákazy koronavirem za uplynulý týden.

07:05

Kypr se na takzvané mapě cestovatele od pondělí přesune do tmavě červených zemí s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i dalších několik zemí, některé se přesunou do oranžové a jiné do červené kategorie. V pátek to uvedlo ministerstvo zdravotnictví, jehož informace se týkají příjezdů z daných zemí.

Zajímavost :  Zahájení olympiády v Tokiu provázejí skandály a opatrnost sponzorů. Vyloučeno není ani úplné zrušení

Podmínky pro vstup lidí z ČR se od pondělí vedle Slovenska zpřísní také v Bulharsku, naopak do Španělska nově postačí příjezdový formulář, oznámilo také MZV.

Vážení čtenáři, vítejte u nové on-line reportáže, ve které se věnujeme koronavirové pandemii v Česku i ve světě. Dosavadní dění najdete v předchozí reportáži:

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  PPF vstupuje na trh pronájmu lodí. Vytvořila podnik s Groupe Beneteau