Lee Louda zůstává insolvenčním správcem Arca Investments

Insolvenčním správcem Arca Investments zůstává Lee Louda. Někteří věřitelé na středeční schůzi požadovali jeho odvolání, většina věřitelů ale hlasovala pro jeho setrvání ve funkci. Někteří z věřitelů již před schůzí, která trvala od úterý do středy, avizovali, že budou usilovat o výměnu Loudy. Ten jejich argumenty pro odvolání i jakékoliv pochybení odmítal. Městský soud v Praze zahájil místní insolvenční řízení s Arca Investments v polovině května.

Ve středu schůze věřitelů také odhlasovala, že úpadek společnosti Arca Investments bude řešen reorganizací, nikoli konkurzem. Zároveň bude mít Arca přednostní právo sestavit reorganizační plán. Arca následně informovala o tom, že připravila v součinnosti s prozatímním věřitelským výborem a poradci PwC a Badokh návrh podmínek své reorganizace. Věřitelům má zajistit alespoň 50 procent uspokojení pohledávek v průběhu pěti let.

Zajímavost :  Polícia v škole aj predžalobné výzvy. Ako rodičia v Banskej Štiavnici vyhlásili vojnu rúškam

Věřitelé ve středu také schválili, že věřitelský výbor Arca Investments bude mít šest členů. Jeden bude zastupovat zajištěného věřitele, kterým je J&T Banka. Další, Caleson Debt Solution, byl zvolen na návrh J&T Banky. Další čtyři členové budou zastupovat nezajištěné věřitele, a to Spolek AVEA – Aktivní věřitelé Arca, Traficon Advisors, zastoupení společností Traficon inkasní, Real Controls a Spojené kartáčovny.

Zajímavost :  Jak funguje zpětná hypotéka. A vyplatí se vůbec?

V úterý byly na přezkumné řízení ohledně pohledávek věřitelů Arca Investments zařazené pohledávky věřitelů zhruba za 16,2 miliardy korun. Z toho byly přiznány pohledávky za 15,7 miliardy korun a popřeny za 515 milionů korun. Část pohledávek se neposuzovala, a stane se tak zřejmě na dalších přezkumných jednáních. Celkem byly do insolvence přihlášené pohledávky za zhruba 23 miliard korun.

Zdroj Zde