Legendu Slovana kedysi živili bicykle, teraz kosí trávu

Tvrdí, že odmalička bol zarytý slovanista. Jeho vzorom bol legendárny Marián Masný, ktorého mal ako chlapec na plagáte. PAVOL GOSTIČ zažil, keď jeho tímu na Tehelnom poli tlieskalo viac ako 40-tisíc fanúšikov.

Vytvoril pamätný útok s Jaroslavom Timkom a Petrom Dubovským. Patril medzi lídrov Slovana, keď v roku 1992 získal federálny titul. V júni uplynulo od neho už tridsať rokov.

Preslávili ste sa vašou fintou, prekračovaním lopty, tzv. bicyklom. Od koho ste to obkukali?

Ešte v Stropkove som mal skvelého trénera v doraste, Mariána Semančíka. Jeho rozcvičky často spočívali v tom, že sme viedli loptu po šírke a prekračovali sme ju, či obkračovali. 

Dostalo sa mi to do povedomia a začal som to využívať ako kľučku. Využíval som to počas celej mojej kariéry. Páčilo sa to ľuďom a mne tiež. Z miesta som bol pomerne rýchly, čo sa obrancom ťažko bráni. Prischla mi prezývka bicykel, na ktorej sa s mojimi deťmi občas zasmejem.

Čím sa živíte?

Pracujem ako trávnikár v klube Domino Bratislava a tiež trénujem výber do 19 rokov. Dnes som súčasťou malého klubu. Krátko po skončení hráčskej kariéry som pracoval dlho ako tréner mládeže.

Mal som plný úväzok, ale z toho sa príliš nedá vyžiť. Aj z toho dôvodu som sa zamestnal v záhradníckej firme. Záhradky ma veľmi bavia, aj doma to mám ako zábavku. Neskôr mi ponúkli prácu v Domine. Som spokojný.

Ako tréner mládeže ste pracovali aj v Slovane, však? 

Tam som uzatvoril kapitolu profesionálneho trénera. Mužov som nikdy nechcel trénovať. Práca s mládežou ma obohacuje. 

Koľko zarobí tréner elitného dorasteneckého klubu na Slovensku?

Poviem, koľko to bolo v Slovane.

Koľko?

Celý článek zde |