Leopoldov a Piešťany zrejme prídu iba o diaľkové rýchliky, spojov však má byť viac

6. aug 2022 o 5:15  I Platený obsah

Proti novému grafikonu sa podpísalo už viac ako 5 500 ľudí.

TRNAVA. Nerobme z toho paniku, blížia sa komunálne a krajské voľby, stala sa z toho politická téma. Týmito slovami reagoval minister dopravy Andrej Doležaj na situáciu, ktorá vznikla po medializovaných informáciách ohľadom nového grafikonu.

Prečítajte si tiež Časti Trnavčanov dochádza trpezlivosť, práce navyše posúvajú termíny Čítajte 

Leopoldov a Piešťany zrejme prídu o diaľkové spoje, respektíve, ak budete chcieť z týchto dvoch staníc cestovať vlakom do Tatier, musíte prestúpiť na rýchlik v Trnave či v Trenčíne.

Plánované zmeny okamžite naštartovali samosprávy. Petíciu proti návrhu zmien grafikonu vlakovej dopravy na rok 2023 ešte v júli vyhlásilo Združenie miest a obcí (ZMO), región JE Jaslovské Bohunice.

Tisíce podpisov

Petičné hárky možno stále podpísať v oboch mestách i elektronicky, Vo štvrtok popoludní bolo na internetovej verzii petície viac ako 5500 podpisov.

Ozvali sa primátori oboch dotknutých miest, reagovala aj župa. Primátor Piešťan Peter Jančovič to už prebral so ZMOS-om, spolu oslovili aj poslancov parlamentu. Podľa jeho slov, zmena grafikonu ovplyvní cestovanie pracujúcich a študentov.

Celý článek zde |