Maďarská vláda bude naďalej regulovať ceny potravín a pohonných látok

Maďarská vláda bude aj naďalej regulovať ceny vybraných potravín a pohonných látok. Regulácia, ktorá sa v prípade potravín mala skončiť v závere tohto týždňa a v prípade palív v polovici mája, bude pokračovať až do júla. Oznámil to v stredu maďarský premiér Viktor Orbán. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Maďarská vláda zaviedla reguláciu cien benzínu a nafty už v novembri minulého roka. Od 15. novembra platí v Maďarsku horná hranica ceny nafty a benzínu na úrovni 480 forintov (1,26 eura) za liter. Pôvodne platila tri mesiace, vláda však toto opatrenie predĺžila do 15. mája. Teraz Orbán oznámil ďalšie predĺženie regulácie cien palív, a to do 1. júla.

Do rovnakého termínu sa predlžuje aj regulácia cien vybraných potravín. Ide o základné potraviny ako cukor, slnečnicový olej, múka či kuracie prsia, ktorých cenu vláda zmrazila od februára na úroveň z októbra minulého roka. Platnosť tohto opatrenia sa pôvodne mala skončiť 1. mája.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií

Celý článek zde