Majú Slováci šancu vyrobiť hit? Očakávané filmy roka 2022 nás vrátia na zem

7. jan 2022 o 16:38  I Platený obsah

S veľkým meškaním sa vráti aj Avatar.

BRATISLAVA. Po niekoľkých týždňoch čakania má Slovensko plán, čo urobí s kinami. Otvoria sa pondelok 10. januára, podmienkou je, že v kinosále nemôže byť viac ako päťdesiat návštevníkov.

Svet kinematografie šiel za ten čas dopredu a veľké a očakávané filmy už majú určenú svoju premiéru. Kým sa distribútori u nás pripravia, uvádzame dátum premiéry vo svete.

K výberu zahraničných filmov sme vybrali aj niekoľko slovenských, pretože aj medzi nimi sú také, ktorým by sa mohlo v kinách dariť.

Thor: Láska a hrom

Keď Thor naposledy zachraňoval svet pred zánikom, bol len krok od toho, aby sa úplne zosmiešnil.

Jeho činy sprevádzali trapasy. Keď chcel do nich vniesť pátos, potkol sa, keď chcel pôsobiť romanticky, narazil nosom do sklených dverí.

O pozíciu vyvoleného hrdinu vlastne vôbec nestál, to skôr jeho brat Loki, ktorého bolo treba v prehnaných snahách pacifikovať.

Súvisiaci článok Loki pre SME: Láska, smiech a dobré školy sú jediné, čo potrebujeme Čítajte 

Film Thor: Ragnarok bol veľmi sviežim ponorom do marvelovského univerza, naplnil ho ironickým humorom a aj cynizimom – v tej správnej, neškodnej miere. Možno mu pomohlo práve to, že ho režíroval Taika Waititi, ktorý predtým nemal s veľkofilmami skúsenosti, a mohol k nemu pristúpiť s nadhľadom.

Nový film o Thorovi dostal na zodpovednosť znovu on, tentoraz aj písal scenár. Z dostupných informácií vyplýva, že v obsadení nefiguruje Tom Hiddelston, ktorý hráva Lokiho, k Chrisovi Hemsworthovi v úlohe Thora sa však vracia Natalie Portman ako nová vládkyňa.

A názov je sľubný tiež.

Thor: Láska a hrom príde do kín 8. júla.

Načítavam video…

Top Gun: Maverick

„Neustále ste sa ma pýtali: Kedy si opäť nasadíš vojenskú uniformu a vrátiš sa? Mali ste so mnou trpezlivosť. Cítil som to ako zodpovednosť nesklamať vás,“ vravel Tom Cruise, keď prišla správa, že sa chystá pokračovanie filmu Top Gun z roku 1986.

Celý článek zde |