Matka autistu nemá na zubára, muž zbiera peniaze na invalidný vozík. Matovičov balík im nepomôže

21. jún 2022 o 17:50  I Platený obsah

Matovičov balíček za 1,2 miliardy je pre rodiny s deťmi.

BRATISLAVA. Ešte pred tromi rokmi si finančne prilepšoval tak, že vyrábal drobné predmety z dreva a pestoval a predával akváriové rastliny. Stanislav Minárik so svalovou dystrofiou mal vtedy ruky ešte pohyblivejšie. Dnes to už nejde.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

„Keď si ruku položím na kolená, už ju nezdvihnem. Pomáha mi iba polohovateľný elektrický vozík, na ktorom mám tzv. hrazdu a vďaka nej môžem obmedzene hýbať rukami,“ hovorí. Môže sa napríklad sám napiť.

Z invalidného dôchodku v hodnote 336 eur musí Stanislav Minárik v čase rekordného rastu cien však nielen vyžiť. Snaží sa navyše vyzbierať chýbajúcich 11-tisíc eur na nový elektrický polohovateľný vozík.

Žena s autistickým dospelým synom z Martina si zas musela požičiavať peniaze od známych, keď potrebovali ísť k zubárovi.

Hoci sa týmto ľuďom nežije ľahko a na konci mesiaca im z príjmov veľa neostáva, nespadajú do okruhu ľudí, ktorým je určený sociálny balíček ministra financií Igora Matoviča z OĽaNO. Nemajú totiž nezaopatrené školopovinné deti, na ktoré sú opatrenia zamerané.

Celý článek zde |