Městské pivovary převzaly minipivovar Chomout a vydaly jeho investiční akcie

Vydala investiční akcie, za jednu zaplatí zájemci 1,02 milionu korun. Celková investice skupiny do akvizice a dalšího rozvoje značky Chomout dosáhne čtyřiceti milionů korun, uvedl Miroslav Harašta z Městských pivovarů, podle kterého je k mání několik posledních investičních akcií.

„Možnost investování do lokálních pivovarů je jeden z hlavních rysů našeho podnikání, který se nám osvědčil například u Znojemského městského pivovaru. V případě Chomoutu společnost vydá 35 investičních akcií v hodnotě 1 020 000 korun. Jejich držitelé mají nárok na přednostní dividendu čtyři procenta ze splaceného emisního kurzu a investičního příplatku. Vedle finančně zajímavé příležitosti získají držitelé status místních pivařských měšťanů jako to bývalo v dobách našich dědečků,“ uvedl Harašta.

Letos v srpnu založená společnost Olomoucký pivovar má základní kapitál 2,3 milionu korun. Vydala 20 zakladatelských akcí na jméno s nominální hodnotou 80 tisíc korun a 35 investičních akcií, jejichž emisní kurz činí 20 tisíc korun a investiční příplatek obnáší milion korun. Investoři tak za uvedených 1,02 milionu korun získají podle Harašty takřka procentní podíl na základním kapitálu pivovaru i různé výhody, mezi kterými jsou limitované várky piva, permanentní rezervace či vlastní designový půllitr uložený v pivovaru.

Zajímavost :  Zájem o dluhopisy pro občany v 12. emisi byl rekordní, stát zahájil novou emisi

„Po Znojmě, Jarošově a Brně jsme se rozhodli náš přístup k pivovarnictví přenést i na Olomoucko. Chomout si své místo na řemeslné scéně vydobyl poctivým a kreativním přístupem k vaření piva. Naším úkolem je přispět k jeho dalšímu rozvoji a jasně usadit na první místo hanáckého pivovarnictví,“ podotkl Harašta.

Pivovar Chomout v Olomouci-Chomoutově působí na trhu od roku 2014 a podle Harašty je největším řemeslným pivovarem na Olomoucku. Jeho roční výstav činí tři tisíce hektolitrů piva, výrobní kapacita obnáší pět tisíc hektolitrů. Chomout se zaměřuje na spodně i svrchně kvašená piva a speciály typu saison, pšeničná piva nebo stouty.

Zajímavost :  Úroveň technické podpory je v přechodu do cloudu rozhodující, říká Jaroslav Hulej z platformy AC Cloud

Zdroj Zde