Miliardová státní dražba začala. K mání je pražský Palác Broadway

„Jedná se o jedinečnou investiční příležitost. Již od prvního dne zveřejnění  nabídky jsme zaznamenali zájem ze strany zahraničních investorů. Věřím, že se prostřednictvím elektronické aukce podaří najít nového vlastníka, který pro  komplex nalezne smysluplné využití,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.   

Průběh elektronické aukce komplexu, který patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy, může veřejnost sledovat na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz. Výsledek aukce pak bude znám ve čtvrtek 16. září po 12. hodině.

„Pokud by v aukci padl alespoň jeden příhoz a aukce skončila úspěšně, úřad s ohledem na uzavřenou smlouvu, kterou převzal společně s budovou od tehdejší Správy železniční dopravní cesty, osloví stávajícího nájemce k dorovnání nejvyšší podané nabídky. Ten může své přednostní právo uplatnit do tří měsíců od doručení výzvy. V případě, že by tak neučinil, úřad uzavře smlouvu s vítězem elektronické aukce,“ uvedla mluvčí úřadu Michaela Tesařová.

Zajímavost :  Zvažujeme akvizici kurýra v zahraničí, říká ředitel WeDo Daniel Mareš

Na stávajícího nájemce se úřad v souladu s uzavřenou smlouvou obrátí i v případě, že by v prvním kole nepadl žádný příhoz a elektronická aukce by skončila bez vítěze. I v tomto případě platí pro nájemce tříměsíční lhůta pro podání nabídky ve výši minimální vyhlašované ceny. Pokud by o Palác Broadway neprojevil zájem, je úřadpřip raven neprodleně vyhlásit další kolo elektronické aukce se stejnou minimální cenou jako v prvním kole výběrového řízení, a to s ohledem na složení kauce v probíhajícím kole.

Zajímavost :  Šachy velmistrů. Jak Airbus vmanévroval Boeing do výroby nekonkurenceschopného modelu 737 Max

Funkcionalistická stavba mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná je tvořena třemi propojenými trakty a pochází ze třicátých let minulého století. Dům patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. V jeho suterénu bylo v roce 1938 otevřeno kino Cinema Broadway s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. Areál prošel v průběhu let několika rekonstrukcemi.

Úřad převzal komplex v roce 2016 od tehdejší Správy železniční dopravní cesty. V souladu se zákonem jej nejprve nabídl jiným státním institucím, žádná ale neprojevila zájem.

Dosud nejvyšší částku, a to 790 milionů korun, získal stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze. Další z nejvyšších částek přinesla dražba pražského areálu U Půjčovny, který se po stovce příhozů prodal za 355,1 milionu korun.

Zdroj Zde