Ministerstvo obrany odmietlo výhrady generálnej prokuratúry k dohode s USA

Prokuratúra mala 35 pripomienok.

BRATISLAVA. Pripomienkami Generálnej prokuratúry (GP SR) k návrhu Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických sa zástupcovia Ministerstva obrany odmietli vecne zaoberať a všeobecne ich ako celok odmietli.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

V tlačovej správe o tom informoval hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Súvisiaci článok Žiadne základne ani strata suverenity. Otázky a odpovede o dohode s USA Čítajte 

Podľa neho odmietnutie nastalo napriek tomu, že generálna prokuratúra navrhovala konkrétne riešenia na odstránenie nedostatkov návrhu dohody.

„Generálna prokuratúra je toho názoru, že natoľko významný dokument so zásadnými celospoločenskými a právnymi dopadmi si vyžaduje poctivú odbornú a vecnú diskusiu, čo sa však v danom prípade, žiaľ, nestalo, napriek pripravenosti zástupcov Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky rokovať,“ uvádza sa v tlačovej správe.

Zásadné pripomienky generálnej prokuratúry sa prerokovali len vo všeobecnej rozprave. Ako informoval hovorca Skladan, neboli prerokované vecne a po jednotlivých bodoch, žiadna pripomienka nebola akceptovaná a rozpory neboli odstránené.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka 4. januára na sociálnej sieti uviedol, že generálna prokuratúra si v medzirezortnom pripomienkovom konaní uplatnila 35 zásadných pripomienok k návrhu dohody s USA.

Celý článek zde |