Minúta po minúte: Na covid zomrelo 66 pacientov, pozitívny PCR test malo 6 700 ľudí

23. nov 2021 o 0:00 I Aktualizované o 10:22

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 621-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 13 985 obetí.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Správy o koronavíruse sledujeme online minútu po minúte:

10:19 SVET V Belgicko zadržali lekára, ktorý za úplatok vydal vyše dvetisíc falošných covidpasov.

Umožnil mu to prístup ku kódovaciemu softvéru, na základe ktorého je možné získať covidpas,

10:03 SLOVENSKO Zdravotníci zaočkovali v pondelok 4 772 ľudí prvou dávkou.

10:00 SLOVENSKO PCR testy odhalili 6739 nových prípadov a pribudlo 66 obetí na covid.

PCR testy ukázali 6739 nových prípadov nákazy koronavírusom, viac ako 70 percent z nich nebolo zaočkovaných. Laboratóriá spravili 23 107 PCR testov.

Pozitívny antigénový test malo 3093 osôb, viac ako 72 percent z nich nemá očkovanie.

V nemocniciach je hospitalizovaných 3182 pacientov, pribudlo 161 ľudí. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 258 osôb.

Počet potvrdených obetí na covid vzrástol o 66 osôb. Celkový počet úmrtí je 13 985.

9:21 SLOVENSKO Adriana Skusilová je imunologička a alergologička, svoju ordináciu má v Liptovskom Mikuláši. Hovorí, že za neochotou ľudí očkovať sa proti koronavírusu je nedostatok zrozumiteľných informácií a aj fakt, že ľudia sú ochotní veriť tomu, čo si prečítajú na sociálnych sieťach bez toho, aby si overili zdroj informácií.

V rozhovore hovorí aj o tom, kedy a do akej miery sú výsledky testov na protilátky smerodajné >>>>

8:58 SLOVENSKO Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou dnes navštívi Univerzitnú nemocnicu v Ružinove.

8:51 SLOVENSKO Koaliční partneri sa dohodli na lockdowne, o podrobnostiach však predsedníčka zdravotníckeho výboru parlamentu Jana Bittó Cigániková (SaS) nechcela hovoriť.

„Vyzerá to tak, len to musíme dotiahnuť a v stredu schváliť na vláde, ak to nikoho neprejde. Mne sa javí tá dohoda celkom rozumná, ak to vyjde,“ povedala agentúre SITA.

Súvisiaci článok Bittó Cigániková potvrdila dohodu koalície o lockdowne Čítajte 

Podľa Bittó Cigánikovej bližšie informácie budú známe v stredu 24. novembra, keď má o protipandemických opatreniach rokovať vláda.

Na otázku, či sa bude lockdown týkať všetkých alebo budú mať zaočkovaní mierne výhody, odpovedala, že rokovania ešte nie sú úplne ukončené.

8:48 SVET Očkovanie treťou dávkou proticovidovej vakcíny pre všetkých dospelých od 18 rokov je v Rakúsku možné už po štyroch mesiacoch, a nie až po pol roku. Vyplýva to z aktualizovaných odporúčaní rakúskej komisie pre očkovanie.

8:23 SLOVENSKO Lockdown malo Slovensko podľa matematika Richarda Kollára zaviesť už pred tromi týždňami, ešte pred náporom na nemocnice. Vtedy by zabránil ich preplneniu a nebolo by treba vyberať tých, ktorých zoberú, a tých, ktorí takú šancu nedostanú.

Tvrdý lockdown aj pre očkovaných je napriek tomu potrebný, zhodujú sa experti >>>>

Súvisiaci článok Lockdown Vianoce zlepší. Bez povinného očkovania si ho zopakujeme Čítajte 

8:06 SVET V Česku odhalili testy za pondelok 14 480 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je dosiaľ najvyšší prírastok za ktorýkoľvek pondelok od začiatku pandémie. V nemocniciach je momentálne 5 434 ľudí s covidom a 764 z nich je vo vážnom stave.

V priebehu pondelka podľahlo covidu ďalších 51 nakazených.

7:55 SLOVENSKO V okrese Nitra dostalo dve dávky vakcíny celkom 76 896 ľudí, čo je približne 47,6 percenta. Z nich je plne zaočkovaných 39 058 osôb nad 50 rokov, čo činí 64,95 percenta. K získaniu žolíka teda okresu chýba, aby sa nechalo zaočkovať 28 starších obyvateľov.

Súvisiaci článok Okres Nitra má pandemického žolíka na dosah, Zlaté Moravce sú na tom horšie Čítajte 

7:06 SLOVENSKO Aké neurologické zmeny spôsobuje covid u ľudí? Aký bude mať dopad na odvrátiteľné úmrtia situácia, keď všetky nemocnice na Slovensku odkladajú operácie? A ako sa pozerá na celoštátny lockdown?

Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s neurochirurgom Andrejom Šteňom.

Načítavam video…

06:30 SVET Americké ministerstvo zahraničných vecí vydalo varovanie pred cestovaním do Nemecka v dôsledku masívneho šírenia koronavírusu.

V Nemecku počas uplynulých 24 hodín pribudlo 45 326 novo odhalených prípadov nákazy koronavírusom a 309 úmrtí súvisiacich s chorobou Covid-19. Sedemdňová incidencia opäť vzrástla na 399,8.

6:15 SLOVENSKO Ešte pred dvoma-tromi týždňami sme boli pripravení uvoľňovať opatrenia práve pre očkovaných, hovorí pre SME premiér Heger. Potrebu zmeniť rozhodnutie spustila situácia v nemocniciach.

Covidový automat bol pôvodne nastavený tak, že k takémuto vývoju ani nemalo dôjsť. A ani by nedošlo, keby opatrenia, ktoré sme vyžadovali, ľudia aj dodržiavali, hovorí. Nie je fyzicky možné postaviť policajta na každý semafor ani do každého podniku či na pracovisko.

Súvisiaci článok Heger: Ľudia opatrenia nedodržiavali, preto prišlo sprísnenie Čítajte 

0:01 SLOVENSKO – Nemocnice dokážu v tretej vlne poskytnúť výrazne menej lôžok s pľúcnou ventiláciou ako pred ôsmimi mesiacmi, keď vrcholila druhá vlna.

V nedeľu bolo na pľúcnych ventiláciách podľa štatistík NCZI 259 pacientov. Na vrchole druhej vlny ich bolo 394. Vyše 130 lôžok chýba.

Pľúcne ventilátory sú v nemocniciach stále, no nemá ich kto obsluhovať.

Súvisiaci článok Pľúcnych ventilátorov je asi o 130 menej ako v druhej vlne. Chýba obsluha Čítajte 

0:00 SVET Francúzsky premiér Jean Castex mal v pondelok pozitívny výsledok testu na Covid-19. Jeho úrad oznámil, že Castex strávi najbližších desať dní v karanténe, pričom bude pokračovať v práci.

Castex sa podrobil PCR testu hneď po tom, ako sa ukázalo, že pozitívne testovaná bola jeho 11-ročná dcéra.

Všetko o koronavíruse a ochorení COVID-19

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO