Mistríkov návrat do politiky zamrzol, s Hegerom tandem nevytvorí

15. mar 2023 o 19:33  I 

Mistrík si buduje imidž na kritike prezidentky.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Robert Mistrík nielenže nebude jedným z lídrov kandidátky strany Eduarda Hegera, bývalý kandidát na prezidenta nebude za Demokratov kandidovať vôbec.

„Môžem to vylúčiť,“ odpovedal Mistrík na otázku SME. Podľa Mistríka o spolupráci s Hegerovou stranou už ani nerokujú.

V polovici februára to pritom vyzeralo tak, že vedec a niekdajší prezidentský kandidát smeruje práve do premiérovho politického projektu.

Viacerí ľudia, ktorí sa zúčastňovali na jeho príprave, už s Mistríkom rátali. Niektorí dokonca o ňom v kuloároch hovorili ako o možnom lídrovi.

Sám Mistrík sa o spolupráci s Hegerom pred mesiacom vyjadroval skôr vyhýbavo s tým, že zatiaľ je všetko otvorené, no opakoval, že stále verí v nájdenie „riešenia, ako spoločne poraziť Roberta Fica a jeho garnitúru“.

Teraz Mistrík kritizuje dočasne poverenú vládu, na ktorej čele stojí Heger, v decembri stratila dôveru parlamentu a má obmedzené právomoci.

„Nepovažujem za vizionárske držať sa zubami-nechtami vládnych postov bez podpory verejnosti, parlamentu a zvlášť pred kľúčovými voľbami,“ reaguje.

„Skutoční demokrati svoje vízie od prvého do posledného dňa vo svojich funkciách naplno realizujú, plnou parou modernizujú krajinu, obrodzujú nefunkčný štát, reformujú desiatky oblastí, jednoducho majú ťah na bránku,“ vraví Mistrík. „Zatiaľ vidíme len trápenie.“

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO